YOGA NA MENORCE se Sabinou a Kristýnou

V okolí jsou obchody, restaurace a bary. Nejbližší středisko Santo Thomas 3km, Alayor 5km a hlavní město Mahon cca 20km. Nejbližsí nemocnice v Mahonu, lékárna poté 5 min chůze od hotelu. Aquapark Sur Menorca 30km.

HOTEL SOL MILANOS PINGUINOS****Španělsko, ostrov Menorca

Termín 23.9.- 30.9. 2018 (odlet PRG/MAH 18.30/21.05, MAH/PRG 21.55/00:10)

Pojeďte s námi načerpat energii, prodloužit si léto, objevit krásy ostrova Menorca a intenzivněji se věnovat milované józe! Bydlet budeme v krásném hotelu SOL MILANOS PINGUINOS**** Přímo u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova, obklopený krásnou přírodou.

V ceně zájezdu:
● Lekce jógy 2x denně
● Dvoulůžkový pokoj se sociálním zařízením
● Polopenze formou bufetu
● Transfer z letiště do hotelu / zpět
● Veškeré poplatky (palivové a letištní taxy) jsou již zahrnuty v ceně
● Služby česky hovořícího delegáta (ve spolupráci s CK Fischer)
Cena zájezdu za osobu je 15.990 Kč. Záloha je 1.500 Kč, kterou si zarezervujete zároveň své místo. Splatnost do konce roku 2017
Cena nezahrnuje cestovní pojištění, které si můžete dokoupit na vyžádání k zájezdu. Cca za 700,-Kč/os.
Přepravu má na starosti letecká společnost Travel Service. Časy příletů a odletů upřesníme později.

Popis hotelu SOL MILANOS PINGUINOS*****

V hotelu se nachází hlavní restaurace, společenská místnost s TV/sat., bar, minimarket, obchod se suvenýry. Venku 2 bazény, snack bar u bazénu, terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci (výměna za poplatek).V okolí jsou obchody, restaurace a bary. Nejbližší středisko Santo Thomas 3km, Alayor 5km a hlavní město Mahon cca 20km. WiFi v areálu hotelu a na pokoji zdarma.

Popis pokojů

koupelna/WC (vysoušeč vlasů), individuální klimatizace, rádio, telefon, TV/sat., lednice, trezor (za poplatek), balkon nebo terasa.

Platba

záloha je 1.500 Kč do konce roku 2017

Citibank č.ú.: 2048610106 / 2600

ČS č.ú.: 2552722 / 0800

ČSOB č.ú.: 7400000183 / 0300

KB č.ú.: 90237 / 0100

Raiffeisenbank č.ú.: 1211005041 / 5500

UniCredit Bank č.ú.: 519828007 / 2700

Variabilní symbol-11902264

Do zprávy pro příjemce napište své jméno


YOGA RETREAT NA KOSTARICE 2018

Termín 10.2.- 23.2. 2018

KOSTARIKA  je perlou Střední Ameriky. Ve srovnání se sousedními státy je skutečnou oázou klidu a nejlepším místem pro poznávání tropických oblastí bez rizika. Poznáte krásné pláže, bohatou přírodu, spousty zvířat. Lze navštívit deštný prales, vidět vroucí vulkány, surfovat po obřích vlnách nebo se potápět. Nakonec si můžete hovět v houpací síti a užívat si nezkaženého života, pura vida, což je národní výraz označující touhu prožít život beze spěchu, bez zmatků a šarvátek.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Hlavní město: San José

Jazyk: španělština

Měna: Kostarický colón (CRC)

Speciální očkování není potřeba

Časový posun proti ČR je -7 hodin    

Ke vstupu do Kostariky je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců.

Kostarika zrušila vzájemnou vízovou povinnost. Při odletu se na letišti platí letištní poplatek 26,- USD.

PROGRAM:

10.2. : odlet z Prahy (09.50 hod)

10.2. : přílet do San Jose a transfer z letiště do resortu Bahia Esmeralda (17.55 hod)

11. – 22.2. : pobyt v překrásném resortu, ve vilách s bazénem, blízko oceánu. Zajištěna bohatá snídaně

11 x ranní a večerní jóga

Možnosti výletů a jiných zážitkových programů

22.2. : odlet ze San Jose (20.15 hod)

23.2. : přílet do Prahy (19.45 hod)

Informace o ubytování:

Náš pobyt bude ve městě Playa Potrero v provincii Guanacaste, známou svými krásnými plážemi. Ubytování je ve vilách Bahia Esmeralda. Resort je obklopen bujnou tropickou zahradou s osvěžujícím bazénem uprostřed, ideální k relaxaci a ke cvičení yogy. Nachází na břehu severního Pacifiku, pouhých 300 m od pláže Penca Beach a 3 km od jedné z nejkrásnějších pláží Kostariky Flamingo Beach.

Ve vile jsou 2 samostatné ložnice s manželskou postelí a rozkládací pohovka v obývací části vily. V obývacím prostoru je kuchyňský kout. (lednice, mikrovlnka, sporák, trouba, kávovar, nádobí) Pokoje jsou vybaveny klimatizací a stropním ventilátorem. Všechny vily mají své vlastní sociální zařízení. Před každou vilou je soukromá terasa se stolem a židlemi a s venkovní sprchou.

Nabídka pokojů – Villa Bahia Esmeralda                                                    Celková cena pobytu s letenkou:

1) samostatná ložnice s manželskou postelí 20.700,-Kč/os + snídaně, yoga                     39.900,-

2) rozkládací pohovka v obývací části vily      13.700,- Kč/os + snídaně, yoga                   32.900,-

Cena neobsahuje:

  • vízum
  • cestovní pojištění účastníka
  • stravování (mimo snídaní, které jsou zahrnuty v ceně)
  • výlety

Přihláška na akci, podmínky účasti a platby

Předběžnou rezervaci můžete udělat telefonicky na čísle +420 737 279 521  či na info@yogablueart.cz

Potvrzení Vaší rezervace nastane až na základě úhrady zálohy 20.000 Kč. Platbu můžete provést převodem na účet 270150551/0300 nebo v hotovosti ve studiu Yoga Blue Art.

Doplatek platby uhraďte nejpozději do 31.12. 2017

Storno podmínky:

  • více než 61 dní před zahájením termínu akce – storno poplatek 5% z celkové částky
  • 60 – 41 dní před zahájením termínu akce – storno poplatek 20% z celkové částky
  • 40 – 22 dní před zahájením termínu akce – storno poplatek 50% z celkové částky
  • 21 dní před zahájením termínu akce – storno poplatek 100% z celkové částky

.

KAM SE VYPRAVIT

Kostarika nabízí nepřeberné množství národních parků. Národní park Tortuguero je proslulý svými želvami, nachází se zde jedno z nejdůležitějších světových hnízdišť. Národní park Volcán Arenal. Volcán Arenal je jedna z nejaktivnějších sopek v centrální Americe. V zemi nenajdete příliš mnoho historických památek, ale zato mnoho přírodních krás. Středem země se táhnou horstva Kordiller, podél pobřeží jsou nížiny. Podnebí je tu horké a vlhké. Krajinu tvoří tropické deštné pralesy a savany.

NP Arenal

Byl založen roku 1995. Nachází se zde polovina všech živočišných druhů, známých v Kostarice. Největší atrakcí je ale sopka Arenal. Činná je již od roku 1500 a poslední výbuch byl v roce 1968. Od té doby je vulkán zdánlivě v klidu, ale přesto, zejména v noci skýtá úžasnou podívanou. Činnost sopky se mění den ode dne. Někdy z ní vytéká žhavá láva a do vzduchu létají kameny, jindy zase klidně bublá.

Monte Verde

Je malá obec na severozápadě Kostariky. V blízkosti přírodní rezervace Monte Verde leží malé město Santa Elena. Cesta vedoucí z města do rezervace je lemována atrakcemi, jako např. motýlí farma, hadí farma, žabárium, terárium. Za návštěvu stojí Sky trek nebo Sky Walk. (v korunách deštného pralesa)

PURA VIDA…


VZPOMÍNKY NA KRÉTU…

Na přelomu září a října 2017 jsme vyrazili jógovat na Krétu. Opět to bylo nádherné!

 

 

 


OHLÉDNUTÍ ZA JÓGOVÝM VÍKENDEM 12.5.-14.5.

Město Lázně Bělohrad – Spa resort Tree of Life****

Lektorky Sabina a Kristýna pozvaly klienty studia Yoga Blue Art na víkend plný jógy, odpočinku a wellnes!
Tentokrát to byly Lázně Bělohrad!

2x denně jóga, wellness, výlet na nedaleký Kuks…


OHLÉDNUTÍ ZA WORKSHOPEM S LARUGOU GLASER

milí přátelé ashtanga jógy, jsem velice ráda, že jsem mohla v našem studiu přivítat úžasnou učitelku ashtanga jógy Larugu Glaser.

Více o Laruze zde: http://larugayoga.com/

 

YOGA RETREAT NA SRÍ LANCE se Sabinou a s Kristýnou

termín 19.3-30.3. 2017

Již po třetí jsme navštívili nádherný ostrov, exotický ráj s rozmanitou přírodou i kulturou.

SRÍ LANKA je perlou Indického oceánu, země čaje, drahokamů, národních parků, vodopádů, chrámů. Je to tropický ráj s neuvěřitelně rozmanitou přírodou i kulturou.

Dovolená na Srí Lance Vás nabije energií. Kulturní i přírodní bohatství jsou zárukou nezapomenutelné dovolené.


JIN JÓGA (seminář s Romanou Kláštereckou)

Jóga je pro mne v první řadě radost. Není to jen fyzická aktivita, díky níž se cítítm v pohodě a dobré kondici, ale také odpočinek a relaxace a pocit, že to samé přináším někomu dalšímu, tedy klietům na svých lekcích, ve svém studiu.

Myslím, že neexistuje špatná a dobrá jóga. Tedy pokud umíme naslouchat  svému tělu a svým potřebám. Jako lektorka mám v moci pouze vysvětlit podobu polohy, ale pak už musí každý sám…

Tento podzim jsem sama pro sebe měla potřebu odlehčit si od jangové formy jógy a zjemnit svoji praxi. Přihlásila jsem se společně s mojí výbornou lektorkou Kristýnou Nikodýmovou na kurz JIN JÓGY. Jinová jóga, tak jako všechny styly jógy, je zaměřena ke vnímání vlastního těla. V jinové józe však setrváváme v pozicích delší dobu 1–20 minut, máme tak možnost většího sebepozorování a sebepoznávání. V přírodě existuje vše v rovnováze jin a jang. Jang nám představuje dynamiku a jin představuje klid. Tyto dva prvky nelze od sebe oddělit.

Rozhodně neopouštím od svého dynamického stylu Yoga Blue Art, mám stále ráda svou oblíbenou ashtanga vinyasa jógu či power yogu, ale moc se zase potom těším na klid jógy jinové. Myslím, že kombinovat je nejvhodnější. Stane se však, že jsou různá životní období, kdy jsme více vystaveni stresu, nebo roční období – jarní, podzimní únava – kdy vyhledáváme pouze tuto klidnou formu jógy. A pokud naše tělo vnímáme, samo nám napoví, kdy opět dynamiku přidat.

Cílem praxe Jin Jógy není vyměnit ji za ostatní, jangové formy praktikování, je to spíše jejich doplněk, pomocník k nastolení rovnováhy v našich životech.

Tuto jógu si můžete vyzkoušet v našem studiu každé pondělí od 7-8 hod s Kristýnou N. a já už se moc těším na jógový retreat na Sri Lance, kde budeme každé ráno touto lekcí začínat den :-)

Namaste Sabina


YOGA SRI LANKA – 29.11.-11.12. 2016

Ať už máte zkušenosti s jógou nebo jste úplní začátečníci. Každý jednou někdy stojí na počátku a právě taková dovolená může být dobrou příležitostí se něco naučit, poznat, případně zlepšit svoji praxi jógy. Ráda bych ranní lekce věnovala jemné jin józe a večer budeme praktikovat jangovou, tedy dynamičtější formu jógy. Cvičí se vždy venku, na dřevěné terase překrásné vily, s výhledem na moře a divokou přírodu.

YOGA NA SRI LANCE

Spojte Vaší jógovou praxi s aktivní relaxací. Pojďte se věnovat hlouběji józe v autentickém prostředí. Během cvičení budeme stimulovat všechny systémy lidského těla a posilovat tedy jak fyzickou, tak i mentální sílu.


OHLÉDNUTÍ ZA ŘECKEM

Bylo to úžasných 8 dnů plných jógy, slunce, teplého moře, dobrého jídla a hlavně príma přátel…

PROČ CVIČÍME HOT YOGU V LÉTĚ?

* Připraví vás na letní horké dny

Pokud pravidelně praktikujete jógu ve 37°C, nemůže vás nic vyvést z míry :) Naučíte se zachovat klid, ať už řešíte nějakou nepříjemnou situaci nebo je vám zkrátka horko. Přeplněná tramvaj během horkého dne? Náročný den v práci a klimatizace nefunguje? Nebo trávíte víkend na kole a slunce neúprosně hřeje?
Kdo navštěvuje hot yogu pravidelně, tak zachová klid a s úsměvem si užívá léto:)))

* Zvedne sebevědomí v plavkách

I když to není na hot józe primární cíl, jejím cvičením se hezky zformuje postava a zlepší metabolismus. A nejenom že budete vypadat lépe, budete se i lépe cítit. A skutečná krása září zevnitř!

* Ranní lekce

Venku je krásně a odpoledne raději trávíte v přírodě? Přijďte se pozitivně naladit do celého dne na ranní hot yogu. Po lekci v 7:00 stíháte i práci. Ten, kdo si raději přispí, může na odpolední lekci v 17:30 nebo večerní lekci od 19.30

* Víkendy

Než se v sobotu vydáte k vodě, můžete se ještě před odjezdem protáhnout a přidat si na dobré náladě. Cvičíme od 9:00 hod. V neděli se na vás zase těšíme po návratu z chalup. Začínáme v 19.30 hod.

* Individuální přístup

Stalo se vám v zimním období, že byla lekce hot yogy plná tak, až to pro vás bylo nekomfortní? V létě se toho bát nemusíte. Dovolenky, venkovní aktivity, prázdniny… Cvičíme obvykle v menším počtu, máme kolem sebe spoustu místa na cvičení, s přehledem se vidíme v zrcadlech a dobře se dýchá a lektor se vám může osobněji věnovat

* Proč ne?

Nejhlavnější důvod, proč cvičit i v průběhu léta je, že nenajdete důvod, proč hot jógu odložit až na podzim :)
Všechny benefity – zdraví, pružné a pevné tělo, zlepšení nálady a zdravou psychiku – získáte na hot józe bez ohledu na to, který měsíc v roce právě je.

YOGA V TRÁVĚ A FOOD FESTIVAL BEZE ZBYTKU

Veliké díky všem krásným, dešťovým vílám, jogínkám! Moc děkuji Kristýnce, která nás provedla krásnými ásanami.
Když ležíte v savasaně a kapky deště vám padají na víčka, je to něco neobvyklého, zvláštního a chvílemi úplně magické.
Sama za sebe jsem překročila hranici komfortu, to o čem mluvím v lekcích a chci po klientech…A když jsem se přenesla přes tyto potíže, bylo mi krásně a užívala jsem si to stejně, jako v teplém sále.

VÍKEND VE SVATÉ KATEŘINĚ

Byly to 3 úžasné dny. Každý je mohl využít podle svého. Vyšlo nám krásné počasí, slunce svítilo a hřálo celé dny. Mohli jsme být stále venku a čerpat energii z okolních lesů a nádherné přírody. Někdo si šel zaběhat, někdo si relaxoval ve vířivce či sauně, odvážné ženy se projely na koních a společně jsme 4 x protáhli tělo při józe. Báječně se tam o nás všichni starali. Abychom se lépe poznali a zároveň si sdělili zážitky či momenty, které nás přivedli k józe, uspořádali jsme si odpolední piknik. Protáhl se nám až do pozdní hodin, jelikož zážitků a legrace s tolika báječnými lidmi bylo zkrátka mnoho…

Myslím, že se mnohým nechtělo moc odjíždět domů. Ale všechno jednou končí….jen doufám, že to nebylo naposledy, co jsme navštívili tak krásné místo na Vysočině a že bude příležitost se tam znovu vydat….


DANCE YOGA S BETTI

Proč tanec? Proč yoga? Proč dance yoga?

Tanec je dobrý- to všichni víme. Je to zázračná, magická pomůcka, díky které můžeme vyjádřit své emoce, když slova nestačí. Tady je pár vět, které už jsme o tanci slyšeli všichni milionkrát: tanec je tu pro tebe, když jsi šťastný, když jsi smutný, když jsi osamělý, nebo když jsi s přáteli, když máš pevnou půdu pod nohama, nebo když se chceš utopit. Pro mě je tanec dar a možnost, abych ukázala opačné strany. Je to jazyk, který nejenom propojuje, ale kombinuje extrémy. Když jsem v napětí, tanec mi pomáhá relaxovat. Když jsem zpomalená, nakopne mě, zrychlí mě. Když chci rozptýlit své myšlenky, je tu tanec. Když se potřebuji koncentrovat, tanec mi pomáhá se soustředit. Když se chci světu svěřit se svým tajemstvím, ale nemohu, lze o tom tančit, aniž by tajemství někdo odhalil. Když potřebuji být tvrdá, tanec mi pomáhá se zocelit. Všechny své emoce nejlépe vyjádřím tancem. Když jsem zaseknutá v sobě, v srdce, v duši,  je to hudba a tanec, co mi vždycky pomůže jít dál.

A když odhlédneme od mentální stránky tance, zjistíme, že potřebujeme i fyzickou podobu tance. Už několikrát se mi stalo, že se mě někdo zeptal „Děláš nějaký sport?“ “

„Ano tancuji“

„Pff a já hraji šachy“ zněla odpověď. Ale pravda je, že pomocí tance aktivujeme svaly o kterých laik nikdy neslyšel a ani by nevěřil, že existují před lekcí dance yogy. A příští den je budou svaly bolet možná i víc než po hře šachů…

Takže co druhá půlka?

Yoga je dobrá- to také každý ví. Zatímco tanec je více zaměřen na vyjadřování sebe sama, yoga je spíše o nalezení vnitřní harmonie. Můžeme najít tisíce článků a knih, které vám poskytují detailní informace o výhodách yogy- ve zkratce? Yoga zlepšuje vaši rovnováhu, ohebnost, vytrvalost, zlepšuje vaši mentální a fyzickou sílu, podporuje imunitní systém, rozšiřuje kapacitu vašich plic, posiluje srdce a zlepšuje krevní systém a tak dále….

A ještě k tomu mi yoga dává stabilitu, nejen tu, že dokážu stát na jedné noze, ale také stabilitu v mé hlavě a duši. Yoga mi pomáhá zjistit co jsem zač a objevit moje limity a překročit je. Pomáhá mi poslouchat nejniternější vibrace mého těla a jak na ně odpovědět. Obecně mi yoga dodává více energie do mého dne!

Takže už víme, že tanec a yoga jsou velmi prospěšné a příjemné. Jak se mi podařilo to spojit?

Tancuji už více než 20 let. Účastnila jsem se mnoha soutěží už od 9 let. Národních a mezinárodních soutěží, Evropské šampionáty (1,2 a 3 místa). Později jsem začala pracovat na různých projektech jako tanečník a choreograf. Poprvé jsem se dostala do kontaktu s yogou před deseti lety. Chtěla jsem odhalit tajemství, proč yoga upoutává desetitisíce lidí, i když se to zdá tak lehké. Stačí se nadechnout a vydechnout, držet se v nějaké pozici a to je všechno. Nic těžkého. A potom mě realita udeřila do obličeje (a také do jiných částí mého těla). Po první hodině yogy jsem zjistila, že nemusím nutně dělat rychlé pohyby, abych se úplně zpotila.

Posléze jsem se v jeden nevinný pátek při tanci zranila. Částečně jsem si natrhla podkolenní šlachy. Okamžitě konec tance, ztráta flexibility, bolest a velmi pomalé léčení.  Ani po pár měsících se to nelepšilo. Tak jsem začala chodit na lekce yogy ve víře, že mi pomůže. A fungovalo to! Pomalu, ale viditelně mi bylo stále lépe a lépe. Yoga mi vyléčila stehno, podkolenní šlachy, ale také mi zlepšila mnoho dalších schopností. Otevřely se mi oči. Pokud yoga funguje tak dobře pro zraněného člověka, mohlo by to fungovat také jako prevence. A tehdy přišel nápad dělat Dance yogu. Zrodila se myšlenka, že yoga dává bonusy, které mohou být užitečné pro každého tanečníka!

A když se podívám na dance yogu z pohledu netančícího člověka: potřeba po tanci a hudbě a po harmonii mezi nimi, v nás dřímá už od počátku lidstva. Spolu s přáním vytvořit něco nového, estetického a hravého. Ale často  tuto potřebu skrýváme.

Dance yoga dává prostor každému, bez ohledu na to jaké má taneční vlohy. Lekce dance yogy dávají možnost odhalit potřeby našeho těla a naši osobnosti. Lekce, u kterých si můžete naplánovat své budoucí cíle a postavit se novým výzvám, bez jakéhokoliv tlaku. A tímto také učíme naše svaly a naši mysl, aby se průběžně zlepšovaly.

Takže krása a síla Dance yogy spočívá ve všem, co jsem zatím vyjmenovala. Ale dá se to shrnout do dvou pojmů Fyzická síla (silné a pružné svaly, chráněné šlachy, vyšší výdrž, zvýšená kapacita plic, zlepšená rovnováha, posílení kardiovaskulárního systému ) a mentální síla (vnitřní mír, harmonie v každém dni, kreativita, různorodost a místo kde se můžeme vyjádřit sama sebe).

A jako třešnička na dortu….ve studiu Yoga Blue Art, máme lekce dance yogy ve vyhřívaném sále, ve kterém se k bonusům přidává ještě detoxikace těla, snižuje se riziko zranění, čistí se kůže a zlepšuje se její elasticita, aktivuje se metabolismus, posiluje srdeční sval.

Takže pokud jsem vás zaujala, jste zvědaví, nebo jste skeptičtí, ráda vás uvítám na tanečních lekcích jógy ve studiu Yoga Blue Art každou středu od 17:30 a v pátek od 19:30.

Betti Rompos

 


Reportáž ze semináře o zdravé a vyvážené stravě, které proběhlo 9.4. v našem studiu

Zažila jsem s Lucií Šimíkovou pár obědů a večeří (vlastně i snídaní, kdy mi přinesla své doma vyrobené, výtečné smoothie) a vím, že miluje jídlo. Ale vskutku jen takové, které tělu neublíží a naopak mu dodá živiny a spousty energie. Sama nemám ráda jídlo, po kterém se mi chce spát a tělo ho musí nejméně 3 hodiny trávit. Lucie mi rozšířila vědomosti o zdravém stravování a zároveň upozornila na skryté nástrahy, které jsem ani nevnímala jako nebezpečí.

Ačkoliv není výživová a nutriční poradkyně, lékařka atd., její znalosti v oblasti zdravé stravy jsou téměř nekonečné. Kdybychom mohli sedět do večera, bylo by stále co poslouchat a nového se učit. Zajímavé je, že Lucie o sobě říká, že není vegetariánka, veganka, či cokoliv jiného zaškatulkovaného. Pouze má tělo vyčištěné od toxických látek a její organismus vesměs žádá jen zdravé jídlo a většinou netouží po ničem nezdravém. Ale v záloze má větu: ,,Kdyby se náhodou mé tělo rozhodlo a chtělo něco jiného, klidně mu to dopřeji. Už se to ale téměř nestává.“ V kabelce prý nosí sáček s oříšky, pro případ krize.

Velice zajímavý byl blok týkající se detoxu. Navnadila nás k jarnímu úklidu našich organismů a k tomuto počinu představila ovocno-zeleninové džusy od firmy Raw Deli. Ochutnalo se asi 5 druhů těchto džusů, které jsou lisované za studena a nejsou pasterizované. Díky tomu si uchovávají řadu cenných enzymů, které jsou zásadní pro zdraví organismu.

Poté se ochutnávaly další dobroty z Raw Deli. Sushi, asijské taštičky, truffles, chipsy se sýrovým dipem a vše naprosto uspokojilo chuťové pohárky. A nejenom, že to bylo dobré, ale navíc to dodalo i spousty energie. Přestože jsme měli za sebou lekci náročné hot jógy, stále zbývala síla na pokračování v diskusi.

Na závěr přišla řada na dotazy. K tomu Lucie říká: ,,Skupina byla moc fajn a bylo vidět, že se o výživu zajímají. I já si od nich také odnesla poznatky, které jsem předtím nevěděla, např. že chia semínka můžou snížit krevní tlak. Takže se mi splnilo, co jsem si přála a to, že se opravdu jednalo o dvoustrannou diskusi.“

Dotazy byly relevantní – hodně se točily okolo zažívání, nafouklých bříšek.  Také jsme diskutovali o civilizačních chorobách a to, jak je může ovlivnit právě strava – dostali jsme se například ke dně a jak tělu pomoci, pokud ji má někdo diagnostikovanou anebo geneticky v rodině. Z dotazů též vyplynulo, že pořád panují obavy z určitých věcí, např. co se stane s tělem, když se přestane jíst maso anebo jestli více než 2 litry vody denně zbytečně nezatěžují ledviny. Je pravda, že účastníci diskuse, tedy převážně klientky a praktikantky hot yogy, jsou si dobře vědomy nebezpečí chemických látek v potravinách – barviva, konzervanty, aspartam, glutamáty, atd. Lucie nám doplnila zajímavosti a fakta, jak tyto látky pracují v lidském těle. Zajímavé bylo, co může v těle napáchat cukr a hodnotné byly i informace k vitamínům a jejich vlivu na organismus. Klientky chodí na hot yogu i z důvodů redukce váhy. To je samozřejmě v pořádku, ale aby účinek byl co možná nejlepší, je potřeba postupně upravit též stravování, detoxikovat tělo a pohlídat si i kyselost organismu.

Poslední věta patří Lucii: ,,Byla jsem absolutně nadšená ze zájmu o téma vyvážené stravy a jsem moc ráda, že jsem se mohla podělit o doufám užitečné informace. Yoga Blue Art je pro mě výjimečné studio a cítím se tam jako doma. I to pomohlo prima atmosféře a už teď se těším na další setkání, které plánujeme na začátek podzimu.“


Společně na Sri Lance 2015

Martin, Sabina a další jógoví nadšenci a cestovatelé se setkali na tom nejpříhodnějším místě, kde prohlubovali svoji jógovou praxi, zdokonalovali jednotlivé ásany, relaxovali a cestovali po překrásném ostrově.


3.10. 2015 SE USKUTEČNIL SEMINÁŘ S FYZIOTERAPEUTKOU LENKOU ORAVCOVOU.

BYLO TO SKVĚLÉ ! MOC DĚKUJI LENCE I VŠEM ÚČASTNICÍM SEMINÁŘE…

Seminář byl určen pro ty, kdo se zajímá o správném postavení těla v jednotlivých jógových ásanách.

Lenka Oravcová je pro mne skvělou učitelkou, ráda čerpám z jejích zkušeností a dokáže mi velmi dobře vysvětlit tradiční jógové pojetí ásan z pohledu fyzioterapeuta…

Pracuje jednak s klienty, kteří mají problémy s pohybovým aparátem, tak i s těmi pravidelně cvičícími.

Orientuje se na pochopení toho, jak lidské tělo funguje.