HOT YOGA-HUBNUTÍ: pravidelné cvičení v teple je způsob, jak zhubnout efektivně a dlouhodobě

Jóga vypadá na první pohled jako nuda a ve srovnání s jinými sporty nic moc dynamického. Jenomže opak je pravdou, což zjistíte hned při první lekci. Navíc čím energičtější druh jógy zvolíte, tím při jejím praktikování více spalujete. Nejefektivnější je v tomto směru cvičení v teple. Je to také způsob, jak zhubnout efektivně a dlouhodobě. Pravidelné cvičení jógy má za následek zrychlení metabolismu a spalování kalorií tak probíhá daleko rychleji. Navíc se startuje metabolismus i pro dlouhodobé spalování. Uvolněním energetických drah se zbavujeme i podkožního tuku, který je tak obtížné odstranit.

V józe se provádí pozice, neboli asány, které posilují a podporují správné fungování organismu. Spousta asán přímo rozproudí zažívací systém, masíruje břišní orgány a tím zlepšuje i zrychluje trávení. Aktivuje endokrinní systém, žlázy s vnitřní sekrecí. Tělo tak začne produkovat více hormonů, které také napomáhají hubnutí.

Největším ,,zabijákem ,, dnešní doby je pak stres. Při stresových situacích tělo vylučuje adrenalin či kortizol. Neustálým vyplavováním těchto hormonů, je tělo vyčerpané a není schopno fungovat na 100 % a být v rovnováze. Při józe dochází ke stimulaci endokrinního systému. Dochází ke zklidnění a sjednocení fyzické, psychické a emocionální stránky našeho těla. Díky tomu může tělo opět trávit, pohodlně se zabavovat toxinů a nemusí si dělat zásoby pro horší časy…

„Zanesení“ organismu způsobené stresem, městským životem nebo nevhodnou stravou, se dá zbavit jen obtížně. Jóga, opět zejména HOT YOGA, tedy jóga v teplém prostředí, vám však může pomoci nalézt zdravou cestu.

joga a hubnutí