Yoga

Proč cvičíme ve vyhřátém sále?

Všechny lekce yogy v našem studiu probíhají v teplém sále.

Tělo a svaly máme mnohem pružnější, jelikož se nám neochlazují od okolí. Máme tedy možnost jít do poloh hlouběji a intenzivněji, velmi bezpečným a šetrným způsobem.

Cvičení v teplém sále také umožňuje posilovat kardiovaskulární systém, zlepšuje se srdeční tep. Při cvičení dochází k okysličení celého organismu a zlepšuje se krevní oběh.

Během cvičení se také vyplavují toxické látky z těla a dochází k očistě jak vnitřních orgánů, tak i kůže.

Také se velmi účinně formuje a zpevňuje postava.

Navíc si posilujeme naši mentální sílu. Při cvičení se nemusíme vždy cítit komfortně, ale důležité je, abychom se komfortně a hlavně zdravě cítili venku, v běžném životě…

V čem jsme jiní?

Od jiných jógových studií se lišíme v několika směrech.

1) v našem studiu se praktikuje jóga v 37 °C . Což znamená, že teplota sálu je jako teplota lidského těla. Svaly se během chvíle dokonale zahřejí a klienti mohou jít okamžitě v jógových polohách do hloubky a tím mnohem intenzivněji a hlouběji pracovat se svým tělem. Zároveň ale tělo nezgumovatí, což se někdy v přehřátých sálech, zvláště u začátečníků, může stát kontraproduktivní….Klientům se lépe dýchá. Neztrácejí tak důležitý dech ani v náročnějších pozicích. Vycházíme z našeho původu. Kořeny našich prapředků jsou zapuštěny ve střední Evropě a naše tělo je nastaveno na určité klimatické podmínky a s tím souvisí i teplotní rozdíly.

2) v lekcích se praktikují různé druhy jógy a každý má možnost si vybrat vyhovující styl. Vždy ale dbáme na správné, fyzioterapeutické provedení ásan.

Hot Yoga Blue Art, Hatha yoga, Asthanga Vinyasa yoga, dynamická power yoga, dance yoga…

3) V našem studiu nabízíme převážně 90ti minutové lekce. Jelikož chceme umožnit klientům co nejčastější jógovou praxi, některé lekce máme zkrácené na 60 minut, abychom se přizpůsobili časovým možnostem. A zároveň může být pro někoho i šedesátiminutovka pro začátek lepším rozjezdem.

Hot Yoga Blue Art

Vychází z hatha yogy. Je to série ásan, která se v lekcích nemění, vždy se skládá z 24 pozic ve stejném pořadí. Každou pozici lektorka podrobně vysvětluje. Snažíme se během lekcí přivést pozornost jenom k sobě samým, odpoutat se od vnějšího světa a maximálně se soustředit pouze sami na sebe, na svoje tělo a správné dýchání. Během lekce protáhnete a posílíte všechny svaly a svalové skupiny a stimulujete vnitřní orgány v těle. Odbouráváte pomalu stres, začínáte cítit více energie. Tělo se stává zdravější a pružnější.

Hatha yoga

Hatha jóga má tisíciletou tradici. Cvičit ji může každý a nezáleží ani na věku, ani na sportovní zkušenosti. V našem studiu dbáme na správné, fyzioterapeutické provedení ásan. Zaměřujeme se na fyzické a relaxační cvičení, případně dechové techniky. V dnešním světě narůstá spousta funkčních poruch pohybového systému, jejichž hlavním důvodem bývá stres. Při pravidelném cvičení byste měli začít cítit účinky na vaše tělo a mysl.

Hatha vinyasa yoga

Hatha Vinyasa yoga je propojení dechu s pohybem a vyvinula se z Ashtanga vinyasa jógy, která má ucelené a strukturované sestavy pozdravů slunce a ásan. Hatha Vinyasa yoga je v podstatě Ashtanga vinyasa ve volném stylu. Díky pohybu nás udržuje myslí v přítomnosti a dává nám možnost plně přítomnost prožít, zároveň však nemá předem danou strukturu Ashtanga Vinyasy, a tak si cvičící může vytvořit vlastní sestavu, čímž se zase blíží hatha józe.

Hot yoga

Připomíná dynamikou power jógu. V průběhu lekce se nemění pozice tak rychle jako u klasické power jógy, aby se vám nezamotala hlava, ale při cvičení rozhodně nemáte pocit, že byste se hýbali méně.

Dynamická yoga

Propojuje dynamičnost Ashtanga yogy, vinyasa yogy a hatha yogy

Asthanga Vinyasa yoga

Tento styl jógy je dynamické cvičení s pevně danou posloupností ásan, které plynule v souladu s dechem propojují přechody „Vinjásy“. Cvičení je fyzicky náročnější, určené klientům, kteří chtějí zvýšit pružnost a sílu svého těla.

Dance yoga

Novinkou studia je Dance Yoga. Vede ji maďarská tanečnice, která má za sebou řadu prestižních, tanečních soutěží, spousty různých ocenění v tanci a sama praktikuje dlouhá léta jógu. Lekce se skládá trochu z hatha yogy, trochu z výrazového tance, trochu ze strečingu, trochu z relaxace…určeno pro začátečníky i pokročilé

Obecně výhodou cvičení jógy v teplém sále je, že se tělo prohřeje během pár minut, protože právě okolní teplo pomáhá rychleji nastartovat metabolismus. Pozice teplem zintenzivní a máte rychle více flexibility. Kromě toho se rozproudí krev a posiluje se imunita. Pravidelným dýcháním se udržujete tepovou frekvenci v aerobní zóně, takže se dobře spalují tuky. Navíc se skvěle vyčistí hlava.

NAMASTE