Yoga

Rozdíl mezi cvičením v horkém sále a v sále pokojové teploty

Pondělí, středa, pátek, sobota a neděle máme sál vyhřátý na 37 °C .

Většina lekcí yogy v našem studiu probíhají v teplém sále. Což znamená, že teplota sálu je jako teplota lidského těla. Svaly se během chvíle dokonale zahřejí a klienti mohou jít okamžitě v jógových polohách do hloubky a tím mnohem intenzivněji a hlouběji pracovat se svým tělem. 

Cvičení v teplém sále také umožňuje posilovat kardiovaskulární systém, zlepšuje se srdeční tep. Při cvičení dochází k okysličení celého organismu a zlepšuje se krevní oběh.

Během cvičení se také vyplavují toxické látky z těla a dochází k očistě jak vnitřních orgánů, tak i kůže. Také se velmi účinně formuje a zpevňuje postava.

Navíc si posilujeme naši mentální sílu. Při cvičení se nemusíme vždy cítit komfortně, ale důležité je, abychom se komfortně a hlavně zdravě cítili venku, v běžném životě…

Úterý a čtvrtek jsou lekce v sále pokojové teploty.

Možná se tolik nezpotíte, ale o to více budete mít času nejen na cvičení těla, ale i mysli. V yoze je fyzické cvičení doplněno o cvičení duševní, s cílem dosáhnout klidnějšího a uvolněnějšího stavu mysli. Chcete-li zlepšit duševní stav, tak tomu yoga prospívá prostřednictvím uklidňujících dechových cvičení, a v některých případech pomocí meditace. Kombinace těchto fyzických a duševních cvičení vede k několika velkým benefitům:

Zvyšuje se flexibilita, zlepšuje se držení těla, rovnováha, oběhový systém, výdrž. Při yoze snižujeme nejen hmotnost, ale hlavně stres. Snížením stresu ve vašem životě zlepšíte svoje zdraví a kvalitu života. Navíc vám yoga dodá sílu nejen fyzickou, ale i mentální. 

A pokud trpíte nějakými chronickými chorobami, yoga pomáhá udržet jejich příznaky na uzdě, nebo zmírnit některé z bolestí, kterou pravidelně zažíváte. Chronická onemocnění, jež mohou být zmírněna pomocí yogy, jsou například poruchy spánku, deprese a úzkosti.

Hot Yoga Blue Art

Vychází z hatha yogy a cvičí se v horké místnosti při teplotě 37°C. Je to série ásan, která se v lekcích nemění, vždy se skládá z 24 pozic ve stejném pořadí. Každou pozici lektorka podrobně vysvětluje. Snažíme se během lekcí přivést pozornost jenom k sobě samým, odpoutat se od vnějšího světa a maximálně se soustředit pouze sami na sebe, na svoje tělo a správné dýchání. Během lekce protáhnete a posílíte všechny svaly a svalové skupiny a stimulujete vnitřní orgány v těle. Odbouráváte pomalu stres, začínáte cítit více energie. Tělo se stává zdravější a pružnější.

Hot Yoga

Hot yoga je speciálním druhém yogy, která se cvičí v horké místnosti. Cvičení yogy se praktikuje při teplotě 37°C. Tato lekce vás může stále překvapovat. Je totiž zcela na fantazii lektorky, jaká yoga to bude. Někdy to může být velmi fyzicky náročné a někdy zlehka proplujete lekcí. Kombinují se všechny možné druhy yogy. Od hatha, vinyasy, flow a power yogy až třeba k pilates. Lektorky ovšem vnímají klienty a jejich potřeby a vždy se řídí podle naladění skupiny.

Asthanga Vinyasa Hot

Tento styl jógy je dynamické cvičení s pevně danou posloupností ásan, které plynule v souladu s dechem propojují přechody „Vinyasy“. Cvičení je fyzicky náročnější, určené klientům, kteří chtějí zvýšit pružnost a sílu svého těla.

Opět tato lekce probíhá v sále vytopeném na 37°C.

Vinyasa Yoga Hot

Cvičí se v horké místnosti při teplotě 37°C. Vinyasa yoga je propojení dechu s pohybem a vyvinula se z Ashtanga vinyasa yogy, která má ucelené a strukturované sestavy pozdravů slunce a ásan. Vinyasa yoga je v podstatě Ashtanga vinyasa ve volném stylu. Díky pohybu nás udržuje myslí v přítomnosti a dává nám možnost plně přítomnost prožít, zároveň však nemá předem danou strukturu Ashtanga Vinyasy, a tak si cvičící může vytvořit vlastní sestavu, čímž se zase blíží hatha józe.

Flow Yoga Hot

Cvičí se v horké místnosti. Flow je stav mysli, těla, ale i způsob života. Harmonie. Nechat vše volně plynout jako tekoucí řeka. Tak jako vlny oceánu omílají břeh. Neplavat v životě proti proudu, ale s proudem. Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následuje dynamické praktikování ásan a pozdravů slunce v souladu s dechem. V průběhu cvičení jsou váš dech a jednotlivé ásany  se synchronizovány a umožní plynulé a hladké cvičení. Závěr lekce je věnován relaxaci. 

Power Hot Yoga

Cvičení ásan, které se plynule prolínají jedna s druhou v soustavě pozdravu slunci (Surya Namaskar). V rytmu dechu, svých vlastních pocitů s cílem protáhnout se, posílit celé tělo, prokrvit tkáně a vnitřní orgány, redukovat stres a napětí.

Power yoga zatěžuje souměrně svaly celého těla v klidném a pomalém provádění jednotlivých pozic. Současně s tím se věnuje pozornost dýchání a provádění jednotlivých pozic. Zlepšuje se flexibilita, síla, zachovává se přirozená hybnost kloubů, vyrovnává skoliotické držení těla, zlepšuje se hybnost a pružnost páteře. Mezi další pozitivní účinky můžeme zařadit zlepšení průtoku krve, peristaltiky, trávení a v neposlední řadě pozitivně ovlivňuje vnitřní prostředí těla – orgány a procesy v nich.

Je to cesta, která nekončí a která Vám umožňuje stále objevovat své tělo, duši a mysl. Rozvíjí psychickou a fyzickou kondici současně. Někomu stačí jen to „cvičení“, někdo se vydá dál a může poznávat více sám sebe.

Yin Yoga Hot

Yin yoga je klidná meditativní jóga, která zbavuje tělo neustálého zadržovaného napětí a stresu, toho vnitřního stažení, ve kterém často strávíme celé dny. Yin yoga je opačným druhem dynamické, yangové jógy. Praktikování yin yogy je pomalé, obvykle se pozice drží 3 až 5 minut. Důvod je ten, že tento druh yogy je zaměřen především na části středu našeho těla, to znamená kosti, pojivovou tkáň, především oblast pod koleny a nad pupkem. Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě.

Opět je velikou výhodou, že se praktikuje v horkém sále. Nemusíte se přikrývat dekou, bude vám po celou dobu lekce příjemné teplo. 

Core yoga

Core Yoga je zaměřena na posílení středu těla a hluboký stabilizační systém s důrazem na sílu dechu, pružnost i sílu svalů, rovnováhu a koordinaci pohybu. Napomáhá k úpravě držení těla a každodenních pohybových stereotypů. Core Yoga kombinuje dynamické sestavy se zastavením ve výdržích, pracuje s různými částmi středu těla a břišními svaly, a také se v ní učíme, jak pro sílu středu využít náš dech. A i když je důraz kladen především na „core“, ochuzeny nebudou ani další části těla jako naše kyčle, nohy a záda.

Vinyasa Flow 

Vinyasa flow yoga je dynamický druh yogy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem (vinyása = „spojení“). Určujícím prvkem pro tempo cvičení je rytmus dechu – během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé v přirozeném rytmu. Cvičení vinyása yogy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život „tady a teď“. Propojuje dynamičnost Ashtanga yogy, vinyasa yogy a hatha yogy.

Hatha yoga

Hatha jóga má tisíciletou tradici. Cvičit ji může každý a nezáleží ani na věku, ani na sportovní zkušenosti. V našem studiu dbáme na správné, fyzioterapeutické provedení ásan. Zaměřujeme se na fyzické a relaxační cvičení, případně dechové techniky. V dnešním světě narůstá spousta funkčních poruch pohybového systému, jejichž hlavním důvodem bývá stres. Při pravidelném cvičení byste měli začít cítit účinky na vaše tělo a mysl.

Yoga pro zdravá záda

Lekce je určena pro začátečníky i pro mírně pokročilé. Budou zde prováděny pozice ke správnému zapojení HSSP, k napravení nevhodného pohybového stereotypu a k uvolnění svalů zad v jednotlivých ásanách. Tato lekce vás naučí, jak efektivně zapojovat a posílit střed těla (HSSP – Hluboký stabilizační svalový systém páteře), jak protáhnout a uvolnit svaly zad v jednotlivých ásanách a jak napravit nevhodné pohybové stereotypy. Dozvíte se, jak cvičit pokud vás provázejí bolesti zad a na co si dávat pozor, aby jste si neublížili.

NAMASTE