Jana L.

Jógu vnímám jako cestu ke zdraví a harmonii. Naučí Vás správnému dechu, zklidnění těla, mysli a také sebedisciplíně.
Jógou se učíme lépe vnímat naše tělo a zároveň ho tak více respektovat.
Jóga je o lásce k sobě, ale i k ostatním.
 

Mezi mou oblíbenou jógu patří Hatha a Vinyasa. Miluju dynamické tempo Vinyasy, kdy cítím, jak mé svaly sílí a zároveň se protahují.

Stejně tak úžasná Hatha jóga, která balancuje naši pozitivní i negativní energii v těle a je obohacená o dechové techniky a její tempo je klidnější.

Stoupnout si na podložku, zhluboka se nadechnout a věnovat čas jenom sám sobě. Svému tělu, duši a mysli.


Sabina

Moje lekce jsou převážně dynamické. Zejména se zaměřuji na správné provedení pozic z hlediska zdravotního a fyzioterapeutického. V pozicích vycházím ze základního stavebního vzorce lidského těla, díky kterému jsme se kdysi jako malé děti naučily zvedat hlavu, otáčet se na bříško, lést po kolenou a nakonec se postavit na nohy a udělat svůj první krok. Klienty provázím praxí yogy tak, že se je snažím navést do základního postavení těla, bez modiifikací, které nám přináší náš životní styl. Zpočátku to bývá náročné, uvědomit si všechny špatné návyky a postupně to začít měnit. Ale v tom je pro mě kouzlo jógy. Ono to totiž jde! A pak nám to přináší nejenom úlevu na té fyzické úrovni, ale pokud žijeme ve zdravém těle, máme i mysl a duši spokojenou. Sama stále intenzivně praktikuji yogu a neustále ji studuji. Nedávno jsem naříklad svoji jangovou formu jógy zjemnila kurzem jin jógy. Je to velice jemná jóga, zapojuje převážně jinové části těla, jako jsou kosti, klouby, pojivová tkáň a fascie. A také prohlubuje meditační techniky. Je to krásný doplněk k jangovým formám yogy.

Od dětství se věnuji tanci, 10 let v baletní přípravce Národního divadla

6 let – Studium hud.-dram. Konzervatoře v Praze, členka divadla Otomara Krejči v Praze, host ND v Praze, divadla v Plzni, v Karlových Varech, v divadle Řeznická v Praze… film, TV, ČRO

2012 FISAF Fitness Core – I. Stupeň

2013 FISAF Hatha Yoga Diplom – II. Stupeň

2013 III. Stupeň Poweryoga Basic + Ashtanga joga

2013-2014 DIPLOM Dance Yoga

2013 lektorka hatha jógy a dance yogy

2016 CERTIFIKÁT Jin jógy

MILUJI

jógu, tanec, balet, kolečkové brusle, jízdu na kole, chození pěšky, divadlo, hudbu, jazz

Francii, Kostariku, oceán, modrou barvu, šumění moře

A ze všeho nejvíc miluji…………..svoji rodinu


MÍŠA GRUNDOVÁ

Od malička jsem závodně hrála tenis a aktivně sportovala. Později, zhruba před čtyřmi lety, při studiu na vysoké škole jsem se začala zajímat o jógu spolu s relaxačními technikami, které by mi pomohly nalézt zklidnění v dnešním uspěchaném světě. Tehdy jsem jógu sice tady u nás cvičila a studovala, psala o ni bakalářskou práci v rámci studia tělesné výchovy a sportu, ale skutečná transformace přišla během mého pobytu ve švédském přímořském městečku Åhus, kde jsem měla to štěstí poprvé překročit práh hot jógového studia, které mi navždy změnilo život. Téměř denně jsem praktikovala především Bikram a Vinjása jógu pod vedením učitelů z nejrůznějších zemí světa. Inspirace byla natolik intenzivní a já okamžitě věděla, že je to přesně to, co jsem hledala. Nejen že se mi otevřel svět jógy, ale také ten můj vnitřní a náhle mi vše v mém životě začalo dávat smysl. V žádném sportu jsem nikdy dříve nenašla to úžasné propojení těla, mysli a ducha jako právě v józe. Přála bych si, aby ”to” objevil každý, protože jakmile se člověk naučí vědomě dýchat a vnímat své tělo, začnou se dít zázraky. Dále jsem získávala zkušenosti ve Španělsku praktikováním Kundalini, Bowspring a Aštanga jógy, která mi je nejbližší. Nyní v Praze dokončuji studium tělesné výchovy a sportu a udělala jsem si certifikát Instruktora jógy (se zaměřením na Hatha). Jógu beru jako dar, za který vděčím a který si přeji rozdávat dál.


Markét

“Poprvé jsem jógu vyzkoušela zhruba před 10ti lety a okamžitě se do ní zamilovala – odcházela jsem s protaženým tělem, šťastná a s krásně čistou hlavou.

Rozhodnutí učit přišlo před 3 lety, kdy jsem hledala cestu jak se posunout dál.

Mým cílem není klienty tlačit do krkolomných pozic, ale především to, aby každá pozice byla prováděná správně (krkolomné pozice přijdou později samy:)

a aby klient odcházel s pocitem, že mu hodina něco přinesla.”


Betti

Zamilovala jsem si tanec, když mi bylo sedm let a tento pocit neustále rok co rok narůstá.

V návaznosti na mé účasti v řadě soutěží a vystoupení, jsem obdržela v roce 2008 certifikaci jako taneční instruktor, kterou pořádala Aliance maďarského Dance Masters.

V době, kdy jsem pobývala v Houstonu a učila se od úžasné venezuelského instruktora, jsem se dostala do kontaktu s jógou. Otevřela mi nový obzor.

Uvědomila jsem si, jak jóga může přinést neuvěřitelné výhody pro každého tím, že vytvoří pořádek v hlavě, v duši a těle a pomáhá udržet rovnováhu v práci i soukromém životě.

To mě motivovalo, abych začala experimentovat s taneční jógou, kde je mým cílem vytvořit harmonickou a prospěšnou symbiózu těchto dvou proudů.


Kristýna

Zaměřuji se na svižnější lekce, ale ani jemná jóga mi není cizí.

Mé lekce jsou charakteristické jemným začátkem, protažením, zklidněním a koncentrací na dech.

Následuje prohřátí v podobě pozdravů slunce a plynule navazují na dynamickou část hodiny zakončenou relaxací.

Jóga nabízí nejen rozvoj a fyzickou práci s tělem, ale soustředění se sám na sebe, zklidnění mysli a práci s dechem.


Bea

Na lekce jógy jsem se dostala poprvé na stáži v USA vlastně náhodou, hledala jsem nějakou pohybovou aktivitu a pro studenty byla jóga levnější než permanentka do posilovny.

Po letech moderní gymnastiky, sportovního karate, krav maga a street dance jsem konečně našla něco víc, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Na svých lekcích se co nejvíce snažím o osobní přístup, zaměřuji se na otevírání kyčlí a prevenci civilizačních onemocnění.

Samozřejmostí je posílení celého těla a rozvoj flexibility, to vše v trošku dynamičtějším tempu.

Tereza

Jsem učitelkou ashtanga vinyasa jógy. Tento druh jógy praktikuji již třetím rokem a své zkušenosti s učením této disciplíny jsem získala pravidelnou praxí a kurzem v Indii.

Smyslem mých lekcí je nejen získání flexibility a fyzické síly, ale také poznání sebe samotného a nalezení lásky ke svému tělu.”
Poprvé jsem se na lekci jógy vydala v naději, že mi pomůže odbourat všední pracovní stres a zahnat postupně rostoucí bolest v zádech.
K mému překvapení na sebe výsledky nenechaly dlouho čekat. Hned po několika týdnech pravidelného cvičení začala bolest ustupovat.
Z jógy se tak postupně stala má životní vášeň, která mi zcela změnila pohled na svět.

Hanka


Hanka

Snažím se aby lekce byla vyvážená, dynamická, posilovaci a protahovaci.

Většinou přizpůsobuji ásany složení, kdo se sejde.

Důležité pro mne je, aby se všichni cítili příjemně a odcházeli s dobrou náladou 😉

 

 


JanaJana

Józe se s různě dlouhými přestávkami věnuji již více než 12 let. Od dětství až dosud jsem vyzkoušela mnoho různých sportů, včetně kickboxu a mé kariéry brankářky v oblastní soutěži národní házené.

Ačkoliv moje nadšení pro různé sporty se střídalo, jóga zůstávala a zůstává.

Pomáhá mi najít vnitřní rovnováhu a klid, o který bych ve svých lekcích ráda podělila a předala dál.

 

 


Alex

Jógu jsem si zamilovala v Kalifornii asi před 6 lety, nedaleko mého rodného města. Ve studiu jógy pokračuji stále a praktikuji jógu i zde v Praze.

Obdržela jsem certifikát vzdělávání učitelů 200-HR Vinyasa a certifikát hathayogy Vimoksha v Goa, Indie v prosinci 2015.

Dokončila jsem 300-HR školení učitelů v Ashtanga yogy v Goa, Indie 2017.

I found my love for yoga in California about 6 years ago near my hometown. I’ve continued to nurture my yoga journey throughout my time here in Prague.

I received a 200-hr teacher training certificate in Vinyasa and Hatha Yoga from Yoga Vimoksha in Goa, India in December 2015.

And have also completed a 300-hr advanced teacher training in Ashtanga from Kranti Yoga in Goa, India in January 2017.


Lisa-Marielisa 1

Je úžasnou lektorkou yogy. Má za sebou bohatou jógovou zkušenost.

Vedla kurzy v Londýně, na Novém Zélandu, Filipínách, Indii, Bali, ve VýchodnímTimoru.

Absolvovala spoustu jógových workshopů po celém světě, např. Irsko, Nový Zéland,

Filipíny, Indonésie, Jakarta, Vietnam, Austrálie, Bahrajn, Tchaj-wan,Taipei.

Výukové zkušenosti: Hot Yoga, AcroYoga, Yin Yoga, Power Vinyasa, Bikram yoga, Yoga Nidra, Samadhi Yoga.

Spolupracovala s umělci, akrobaty a tanečníky.

Nyní je Lisa v Praze a od 3.10. až do prosince povede lekce Vinyasa Flow yogy.

Pravidelně každé úterý 9-10 a čtvrtek 17.30-18.30. Lekce jsou v angličtině.


Šárkasharka 1

K józe mě před mnoha lety přivedla zvědavost.

Z první lekce se vyklubala nádherná láska, která mě provázela pobytem v několika zemích, dvěma těhotenstvími, zbavila bolesti zad a přivedla mi do života mnoho vzácných bytostí.

 Přes asány jsem se dostala k těm jemnějším vrstvám jogy –   pokoře, empatii, koncentraci, dechovým technikám a meditaci.

 Přestože nemám moc ráda jogové škatulkování, nejbližší mému srdci je Vinyasa Flow se svou elegancí,  propojením s dechem a různorodostí ve vlastní praxi i lektorovaní.

 Při učení jógy se snažím vcítit se do individualních potřeb klienta, ale i do dynamiky skupiny.

Učení je pro mě i po téměř deseti letech stále svátkem a potěšením, takže mám pocit, že s každou lekcí dostávám přinejmenším tolik, kolik do ní vkládám.

 Kromě jógy se věnuji vzdělávání na poli zdravé výživy a Reiki terapii.