Lektorky

Sabina

Moje lekce jsou převážně dynamické. Zejména se zaměřuji na správné provedení pozic z hlediska zdravotního a fyzioterapeutického. V pozicích vycházím ze základního stavebního vzorce lidského těla, díky kterému jsme se kdysi jako malé děti naučily zvedat hlavu, otáčet se na bříško, lést po kolenou a nakonec se postavit na nohy a udělat svůj první krok. Klienty provázím praxí yogy tak, že se je snažím navést do základního postavení těla, bez modiifikací, které nám přináší náš životní styl. Zpočátku to bývá náročné, uvědomit si všechny špatné návyky a postupně to začít měnit. Ale v tom je pro mě kouzlo jógy. Ono to totiž jde! A pak nám to přináší nejenom úlevu na té fyzické úrovni, ale pokud žijeme ve zdravém těle, máme i mysl a duši spokojenou. Sama stále intenzivně praktikuji yogu a neustále ji studuji. Nedávno jsem naříklad svoji jangovou formu jógy zjemnila kurzem jin jógy. Je to velice jemná jóga, zapojuje převážně jinové části těla, jako jsou kosti, klouby, pojivová tkáň a fascie. A také prohlubuje meditační techniky. Je to krásný doplněk k jangovým formám yogy.

Od dětství se věnuji tanci, 10 let v baletní přípravce Národního divadla

6 let – Studium hud.-dram. Konzervatoře v Praze, členka divadla Otomara Krejči v Praze, host ND v Praze, divadla v Plzni, v Karlových Varech, v divadle Řeznická v Praze… film, TV, ČRO

  • 2012 FISAF Fitness Core – I. Stupeň
  • 2013 FISAF Hatha Yoga Diplom – II. Stupeň
  • 2013 III. Stupeň Poweryoga Basic + Ashtanga joga
  • 2013-2014 DIPLOM Dance Yoga
  • 2013 lektorka hatha jógy a dance yogy
  • 2016 CERTIFIKÁT Jin jógy
  • 2019 DNS sportovní kurz část “I”
  • 2020 DNS sportovní kurz část “II”
  • 2021 DNS sportovní kurz část “III”

MILUJI jógu, tanec, balet, kolečkové brusle, jízdu na kole, chození pěšky, divadlo, hudbu, jazz… Francii, Kostariku, oceán, modrou barvu, šumění moře

A ze všeho nejvíc miluji…………..svoji rodinu

Míša S.

,,Yogu jsem si zamilovala díky návštěvám Indie. Pak má cesta vedla přes pravidelnou ásanovou praxi až ke kurzu Instruktora jogy.Stálo to spoustu potu a překonávání, hromadu pochybností.

Troufnout si jít učit byla výzva. Konečně jsem se odhodlala a teď se co nejupřímněji snažím předat to, co mě moji učitelé o této báječné cestě yogy naučili.

Čeká Vás lekce ve stylu Vinyasa, Vinyasa flow – dynamické plynutí dechu společně s pohybem. (Přes jemné protažení a rozpohybování těla se dostaneme k pozdravum slunci A a B, modifikacím, dynamické části, přes stojné pozice k pozicím na zemi. Trochu se zapotíme, ale zároveň protáhneme a uvolníme. Na závěr nás čeká zasloužená relaxace s aromaterapií.)

Z lekce odejdete naplněni energií, zrelaxovaní a s úsměvem na tváři.

„Po několika letech téměř každodenní praxe mi přišel kurz lektora jógy

Ivana

S Ivanou si zacvičíte dynamickou a kreativní vinjása flow s pozicemi z první a druhé série aštanga jógy. S jógou se setkala před dvanácti lety, ale láska k ní přišla až na druhý pohled o pár let později 🙂

„Po několika letech téměř každodenní praxe (s přestávkou na porod a prvních pár dní/týdnů potom) mi přišel kurz lektora jógy jako přirozené pokračování mé cesty. Pozitivní účinky jógy na fyzické zdraví vnímám každý den, ale hlavně mě učí více naslouchat svému tělu, sklidňovat mysl a být sama sebou.“

Vzdělání a kurzy:

2020 – Lektorský kurz Pavla Huba / Yoga Libre

2020 – Asistence v pozicích / Yoga 4 Everybody

Tereza

Vedu především dynamické lekce, kde ásany plynule navazují jedna na druhou.

Mám ráda když je pohyb v souladu s dechem a ásany se prodýchají, díky čemuž dojde k lepšímu uvolnění, protažení či posílení.

Začínám vždy dechovým cvičením a nepodceňuju závěrečnou šavásanu.

Martina

Svou první lekci jógy jsem absolvovala pravděpodobně někdy na střední škole, kdy jsem začala chodit na kurz společně s mamkou, abych jí dělala společnost. Jelikož jsem lehce hypermobilní, nepřišla mi jóga zas tak náročná. Cvičení pro mě ale bylo příliš pomalé, hledala jsem v té době trochu dynamičtější a výbušnější sporty, a tak jsem u ní dlouho nevydržela.
Cítila jsem však potřebu zkusit vést svou lekci a tak jsem si postupně udělala instruktorský kurz na Spinning, H.E.A.T, Pilates a nakonec jsem vše završila jógou. Zde má cesta ovšem nekončí a je pouhým začátkem mého jógového vzdělávání. 
Nyní je můj přístup mnohem mírnější a všímavější. Stále učím dynamické lekce, ale snažím se do pozic klienty navádět správně a vědomě. Své lekce začínám dechovým cvičením a naladěním se na lekci, následuje protažením a zahřátím všech velkých kloubů a páteře tak, aby bylo naše tělo připraveno na praxi. Poté zařazuji dynamickou a silovou část a  ke konci opět zjemňujeme, protahujeme a v závěru dopřáváme tělu zaslouženou relaxaci s použitím aroma olejů či rozprášením vonné esence do ovzduší.
Budu se na vás všechny osobně moc těšit.
Namaste

Hedvika


Moje lekce jsou dynamické a neustále se vyvíjejí, tak jako já. Miluji plynulé přecházení z pozice do pozice na vlně dechu. Připomíná mi to tanec, ke kterému mám blízko a kterému jsem se věnovala od mala. Ráda své lekce střídám, jemnější za více silové, záleží na aktuálním rozpoložení, náladě.

CORE YOGA je v názvu proto, že se zaměřuje na funkčnost středu těla. A také krásu. Přejete si konečně ploché bříško nebo záda bez bolesti? Není to věda, když budete pravidelně praktikovat yogu. Funkční střed těla je nesmírně důležitý pro správné fungování celého těla, a sama jsem si to na sobě prožila po porodu, kdy jsem bojovala s diastázou. Yogu praktikuji s přestávkami od roku 2010 a prošla jsem si vývojem nejen druhem jógy, ale hlavně vývojem vnitřním. Nejvíc mne ovlivnila cesta do zahraničí a potom fakt, že jsem se stala mámou. Snažím se, aby na lekci vládla otevřenost, lidskost a přátelská atmosféra a těším se, že si spolu alespoň na chvíli vytvoříme vlastní svět stvořený vůli, dechem a potem 🙂

Těším se na vás Hedvika

Bea

Na lekce jógy jsem se dostala poprvé na stáži v USA vlastně náhodou, hledala jsem nějakou pohybovou aktivitu a pro studenty byla jóga levnější než permanentka do posilovny.

Po letech moderní gymnastiky, sportovního karate, krav maga a street dance jsem konečně našla něco víc, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Na svých lekcích se co nejvíce snažím o osobní přístup, zaměřuji se na otevírání kyčlí a prevenci civilizačních onemocnění.Samozřejmostí je posílení celého těla a rozvoj flexibility, to vše v trošku dynamičtějším tempu.

Jana

TADY A TED: Mnoho let hraji divadlo, mnoho let cvičím jógu a taky mi mnoho let už je :)

Díky herectví je mi práce s dechem v jógových ásanách velmi blízká. A je to právě dech, který mě posunul a stále posouvá dál. Můj život se díky józe a dechu stal stabilním, pevným a pohodlným. Tak by totiž, podle Patanjaliho jóga súter, měla vypadat každá ásana. Mé přání je, aby mí studenti byli lepší než já, abych jim dokázala předat pohodlí, stabilitu a pevnost. V tom je balanc a harmonie. Harmonie uvnitř nás a v našem každodenním životě. Takže se zastavte, nadechněte, chvilku si uvědomte v tom nádechu, že jste TADY A TED a vklouzněte do mé lekce… NAMASTÉ

Leisy

„Během studia na vysoké škole jsem se začala zajímat o jógu. Vyzkoušela jsem různé druhy jógy, v roce 2020 jsem absolvovala lektorský kurz Hatha jógy, a jóga se tak pro mě stala součástí mého každodenního života. Jóga je pro mě skvělým nástrojem, jak  naslouchat svému tělu, a zklidnit mysl i dech.V mých lekcích očekávejte mobilitu a posílení těla s důrazem na provedení pozic.“

EUNIKA

Yogou se nechávám unášet již 10 let, z toho 5 jako instruktorka. Mou vášní je yoga dynamická, ale jsou dny, kdy mi je blízká i yoga jemná. Byla jsem zaměstnancem korporátní společnosti, moje mysl, moje já si řeklo dost, a jsem. Tady a teď. A šťastná. 
O mé lekci: Od úvodního zklidnění a zpřítomnění mysli, těla i dechu, projdeme skrze zahřívací pozice ke vzporům, které jsou v lekcích často podceňovány. Následuje hlavní náplň hodiny, kterou volíme vždy na začátku lekce dle přání klientů. Od posílení svalů na nohou, přes posílení paží, uvolnění kyčlí apod. Lekce je vedena s důrazem na správné nastavení pozic a na uvolnění v nich. Celá praxe je zakončena relaxací, ve které se pokusíme o uvolnění a stažení všech vjemů do sebe sama. Jen dýchat a jen být. Těším se na Vás. 

Míša V.

JOSEFÍNA

Pohyb provází celý můj život. Neustále jsem potřebovala soutěžit, vítězit a na chvilku se zastavit pro mě bylo nepředstavitelné. Postupem času mé fyzické i psychické tělo začalo slábnout. Prošla jsem si sice nehezkým obdobím, ale díky němu jsem se mohla posunout dál. Začala jsem více vnímat své tělo, pocity a myšlenky. Pomalu se mi otevřela cesta do světa jógy, která mi umožnila se zklidnit, uvolnit se, naslouchat si, vážit si sama sebe a všeho kolem nás. Celý život se stal krásnějším, smyslnějším a šťastnějším, což mě vedlo k absolvování kurzu lektora jógy, abych mohla získané zkušenosti obohacené mým já předávat s úsměvem dál.🌙

Moje lekce jsou spíše energická, dynamická, doplněná dechovými technikami a závěrečným zjemněním. něco o mě a mé cestě k józe.