Lektorky

Sabina

KDO JSEM?

Sabina…Máma tří dětí. Blázen do jógy. Majitelka jógového studia. V současném životě se věnuji psychoterapii. Žiju v Praze a miluji kulturu, obrazy, divadlo, hudbu, tanec a moc ráda jezdím na jachtu.

V pracovní rovině se celoživotně pohybuji v uměleckém prostředí. Mám vystudované herectví, věnovala jsem se tanci a v roce  2015 jsem založila své jógové studio, YOGA BLUE ART- tvůrčí prostor pro jógu, kde se lidem věnuji nejen po fyzické stránce, ale snažíme se společně pečovat i o naše duše.

Dnes pro mě jóga znamená něco, jako celkový přístup k životu, který je otevřený a prostupný ve své celistvosti. Neustále se učím zcelovat rozum a cit, jako rub a líc poznání.

CO TI MOJE YOGA PŘINESE?

Odpovím trochu jinak. Jógu miluji, ale nerada bych aby to vyznělo, že jóga je to jediné dobré. Odpověděla bych tedy možná na to, proč bychom měli cvičit vůbec!

Abychom fyzické i mentální tělo udrželi ,,na živu,, , pro schopnost chtít se vnímat a vnímat se.

Moje lekce jsou pro všechny.  Nerozlišuji na začátečníky a pokročilé. Možná spíš na pilné studenty a ty trochu méně. Pro mě je jóga cesta na celý život. Každý jsme v nějaké fázi a něco z jógy vždycky zvládneme.  To je přece úžasné vidět, jak se posouváme z místa na místo a někdy nám to jde víc a někdy méně.

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU, PROZÁŘÍ DEN?

Miluji, když je teplo, svítí slunce. Mám ráda veselé lidi kolem sebe. Náladu si zlepším samozřejmě jógou. Ale umím si prozářit i noc, když tančím v klubu salsu až do rána.

Míša S.

,,Yogu jsem si zamilovala díky návštěvám Indie. Pak má cesta vedla přes pravidelnou ásanovou praxi až ke kurzu Instruktora jogy.Stálo to spoustu potu a překonávání, hromadu pochybností.

Troufnout si jít učit byla výzva. Konečně jsem se odhodlala a teď se co nejupřímněji snažím předat to, co mě moji učitelé o této báječné cestě yogy naučili.

Čeká Vás lekce ve stylu Vinyasa, Vinyasa flow – dynamické plynutí dechu společně s pohybem. (Přes jemné protažení a rozpohybování těla se dostaneme k pozdravum slunci A a B, modifikacím, dynamické části, přes stojné pozice k pozicím na zemi. Trochu se zapotíme, ale zároveň protáhneme a uvolníme. Na závěr nás čeká zasloužená relaxace s aromaterapií.)

Z lekce odejdete naplněni energií, zrelaxovaní a s úsměvem na tváři.

Ivana

KDO JSEM?

Jsem původně molekulární bioložka, Slovenka žijící již 15 let v Praze, matka 6leté dcery a věčná jógová studentka. Dar jógy jsem (napodruhé) objevila před 7 lety a od té doby je jóga součástí mého každodenního života.

CO TI MOJE YOGA PŘINESE?

Prodýchání, protažení a posílení celého těla, uvědomění si lehkosti dechu i v náročnějších pozicích. Na závěr ráda vedu relaxaci s vůní vykuřovadla palo santo.

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU, PROZÁŘÍ DEN?

Pocit po lekci – ať už mě jako studentku nebo jako lektorku – ta energie skupinových lekcí, když celá shala krásně šumí dechem ujjají, a na závěr společné silné OM, mě prostě fascinuje 🙂

Tereza

KDO JSEM?

Jsem láskyplná a radostná duše, která ráda prozkoumává naše nitro a otázky co je v nás za tím vším. Ráda šířím úsměv a mám radost, když se se mnou lidé cítí obejmutí. Jsem klidná a zároveň energická a plná života. Občas vážná, ale s lehkostí. S otevřeným srdcem. Ráda tančím jen tak v kuchyni a často si objednávám víc knih než jsem schopná přečíst.

CO TI MOJE YOGA PŘINESE?

Spojení. Spojení s tělem, spojení s dechem a možná spojení s tím vnitřním hlubším já. 

Bude meditace, bude dechové cvičení, bude plynutí, bude hudba, bude relaxace.

Lekce bývají středně náročné.

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU, PROZÁŘÍ DEN?

Ranní meditace, pomalá snídaně, sluníčko a ten tanec v kuchyni.

Martina

Svou první lekci jógy jsem absolvovala pravděpodobně někdy na střední škole, kdy jsem začala chodit na kurz společně s mamkou, abych jí dělala společnost. Jelikož jsem lehce hypermobilní, nepřišla mi jóga zas tak náročná. Cvičení pro mě ale bylo příliš pomalé, hledala jsem v té době trochu dynamičtější a výbušnější sporty, a tak jsem u ní dlouho nevydržela.
Cítila jsem však potřebu zkusit vést svou lekci a tak jsem si postupně udělala instruktorský kurz na Spinning, H.E.A.T, Pilates a nakonec jsem vše završila jógou. Zde má cesta ovšem nekončí a je pouhým začátkem mého jógového vzdělávání. 
Nyní je můj přístup mnohem mírnější a všímavější. Stále učím dynamické lekce, ale snažím se do pozic klienty navádět správně a vědomě. Své lekce začínám dechovým cvičením a naladěním se na lekci, následuje protažením a zahřátím všech velkých kloubů a páteře tak, aby bylo naše tělo připraveno na praxi. Poté zařazuji dynamickou a silovou část a  ke konci opět zjemňujeme, protahujeme a v závěru dopřáváme tělu zaslouženou relaxaci s použitím aroma olejů či rozprášením vonné esence do ovzduší.
Budu se na vás všechny osobně moc těšit.
Namaste

Hedvika

KDO JSEM?

Jsem úplně normální holka, se srdcem na dlani, která nosí jméno Hedvika. Miluju procházky přírodou a hlavně treky v horách, s batohem na zádech, kdy spím po chatách a nebo ve stanu.

Yoga mi dává životní rytmus, energii, smysl a má pro mě osobní význam.

CO TI MOJE LEKCE PŘINESE?

Stručně řečeno, klid od myšlenek běžného života, posílení a protažení těla a pohlazení po duši.

Obtížnost je tak někde uprostřed. Snažím se přizpůsobovat skupině, takže jsou někdy lekce více o „základních pozicích“, jindy více zaměřené na sílu a výdrže, pokud je chuť makat a vybít přebytečnou energii J, anebo více balanční.  Lekce jsou zaměřené na posílení vnitřních břišních svalů při zahřívání a prožití co to znamená mít aktivní střed těla, a to hlavně pomocí dechu. Protože vše je o dechu.

Čekat můžete dynamické lekce s tím, že v ásanách zůstáváme na 3-5 dechů, abychom se do pozic nastavili, a pomocí dechu je prohloubili a užili si jejich účinky na tělu i duši :)

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU, PROZÁŘÍ DEN?

Zaručeně jsou to úsměvy ostatních lidí na tváři, pak taky krásné horské výhledy. Ale potěší mě i čokoláda nebo sklenička dobrého vina s olivami

Bea

Na lekce jógy jsem se dostala poprvé na stáži v USA vlastně náhodou, hledala jsem nějakou pohybovou aktivitu a pro studenty byla jóga levnější než permanentka do posilovny.

Po letech moderní gymnastiky, sportovního karate, krav maga a street dance jsem konečně našla něco víc, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Na svých lekcích se co nejvíce snažím o osobní přístup, zaměřuji se na otevírání kyčlí a prevenci civilizačních onemocnění.Samozřejmostí je posílení celého těla a rozvoj flexibility, to vše v trošku dynamičtějším tempu.

Jana

KDO JSEM?

“Zpěvačka, herečka a nebo jste z Hradce!”vyhrkla na mě paní na záchodcích v obchodním centru.“No, nejsem z Hradce!”špitla jsem spěšně a zmizela rychlostí světla z toho okamžiku.

Tak takhle je to s mojí popularitou :) Divadlo je má láska a dlouho jsem nevěřila, že by se mu mohlo něco vyrovnat. (Samozřejmě nemyslím rodinu a děti, to je jiná kategorie.)

A poznala jsem yogu. Nejdřív jsme se jen lehce fyzicky oťukávaly, pak jsme na sebe i nějakou dobu zapomněly a já s překvapením zjistila, jak moc mi chybí. A tak jsme se znovu našly a už se neopustiliy. Dokázala se mnou zůstat v dobrém i ve zlém, v nemoci i ve zdraví.

CO TI MOJE LEKCE PŘINESE?

Dívám se na yogu jako na vnitřní soukromou záležitost. Je to vnitřní svět každého z nás. A začíná u dechu. Tam jsem našla moment, kdy jsem se přestala v ásanách trápit. Zažít ten moment pochopení. To vám přeji.

Mé lekce jsou trochu dynamičtější, asi odráží mě samou :) Ale opravuji, sleduji a když vidím, že něco nejde modifikuji nebo přizpůsobím lekci dané skupince. Nejdůležitější je pro mě kontakt s vámi. Každé tělo je v jiné fázi života, každé je jiné a každé je zcela jedinečné. Ve svých lekcích se s radostí a láskou dívám na různorodost ásan, co jsem na své jogové cestě potkala a různorodost vás samých. Protože každý jsme výjimečný.

A na závěr, když “konečně!!!” ležíte v šavásaně, vám zazpívám…“No, nejsem z Hradce!!!” .)

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU, PROZÁŘÍ DEN?

Káva, Dobrá praxe yogi, Vaše spokojenost, ( a výlet třeba do Hradce ) :)))

Markéta

KDO JSEM?

Jsem holka, co miluje přírodu, pohyb všeho druhu a dlouhé letní večery plné povídání s přáteli a dobrého jídla. Ráda objevuji (dálky i vnitřní světy) a ráda se učím novým věcem. A tak jsem se začala jednou učit i józe, která mi hluboce přirostla k srdci. Jsem zvědavá, upovídaná a ráda se směju.

CO TI MOJE LEKCE PŘINESE?

Protažení těla a třeba i mysli. Moje lekce plynou v rytmu dechu, někdy pomaleji, jindy se člověk pořádně zapotí, ale rozhodně protáhnou a posílí celé tělo. Často je prokládám myšlenkami z jógových textů zasazenými do všedního života, které dávájí možnot při asánách rozvíjet i mysl. Obtížností jsou někde na středu, ale ráda nabízím modifikace, aby si v pozicích mohl každý najít své.

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU, PROZÁŘÍ DEN?

Co mi vždy zlepší náladu: Dobrý horký čaj, procházka přírodou, hezká písnička či milé slovo (psané i mluvené).

EUNIKA

KDO JSEM?

Je mi 34, mám jednu dceru a jsem věčná studentka a lektorka jógy. A i milovnice HIITu a fitness. 

CO TI MOJE YOGA PŘINESE?

Celkové protažení a hlavně zpevnění. Lekce je vhodná pro všechny, kteří touží zpevnit postavu, zhubnout nebo posunout hranice svých možností . 

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU?

Úsměv dcery, dobré jídlo a hlavně teda PLANK 😁

Míša V.

KDO JSEM?

Tak tuto otázku už v životě asi dostal každý z nás, alespoň jednou. Ve škole, na pohovoru, na party…samozřejmě i já a leckdy bylo vlastně těžké odpovědět.

Až jednou to přišlo – vedle partnerky, matky, dcery, sestry, učitelky, kuchařky, uklízečky, taxikářky, zahradnice, kamarádky, designérky, vodnářky, lenocha, kritika, snílka, vodomila, čtenářky, Češky, plánovačky, jogínky….jsem to hlavně a stručně JÁ. 

Zkus to taky, zamyslet se, kdo jsi ;) 

CO TI MOJE YOGA PŘINESE?

Chvíli jen pro tebe!!! Uvolnění, úsměv, posílení a taky poznání sebe, svého těla, pravidelný a klidný dech.

Lekce je pro všechny, každá/ý si najdeš sama/sám nebo s mou pomocí svou úroveň. Nevadí mi, když se jen koukáš, odpočineš si. Ráda s vámi po lekci povídám a vracím k pozicím, vypiju hrnek čaje.

CO MI ZLEPŠÍ NÁLADU?

Jednoznačně joga – ať už na straně lektora nebo na straně druhé, ať mám před lekcí dobrou náladu a nebo se musím dokopat, joga vždy.

Pak moje děti, ale tam to není stopro :D, sklenka vína, nový kus do šatníku, slunce a moje zahrada.

JOSEFÍNA

Pohyb provází celý můj život. Neustále jsem potřebovala soutěžit, vítězit a na chvilku se zastavit pro mě bylo nepředstavitelné. Postupem času mé fyzické i psychické tělo začalo slábnout. Prošla jsem si sice nehezkým obdobím, ale díky němu jsem se mohla posunout dál. Začala jsem více vnímat své tělo, pocity a myšlenky. Pomalu se mi otevřela cesta do světa jógy, která mi umožnila se zklidnit, uvolnit se, naslouchat si, vážit si sama sebe a všeho kolem nás. Celý život se stal krásnějším, smyslnějším a šťastnějším, což mě vedlo k absolvování kurzu lektora jógy, abych mohla získané zkušenosti obohacené mým já předávat s úsměvem dál.🌙

Moje lekce jsou spíše energická, dynamická, doplněná dechovými technikami a závěrečným zjemněním. něco o mě a mé cestě k józe.