Lektorky

Sabina

Moje lekce jsou převážně dynamické. Zejména se zaměřuji na správné provedení pozic z hlediska zdravotního a fyzioterapeutického. V pozicích vycházím ze základního stavebního vzorce lidského těla, díky kterému jsme se kdysi jako malé děti naučily zvedat hlavu, otáčet se na bříško, lést po kolenou a nakonec se postavit na nohy a udělat svůj první krok. Klienty provázím praxí yogy tak, že se je snažím navést do základního postavení těla, bez modiifikací, které nám přináší náš životní styl. Zpočátku to bývá náročné, uvědomit si všechny špatné návyky a postupně to začít měnit. Ale v tom je pro mě kouzlo jógy. Ono to totiž jde! A pak nám to přináší nejenom úlevu na té fyzické úrovni, ale pokud žijeme ve zdravém těle, máme i mysl a duši spokojenou. Sama stále intenzivně praktikuji yogu a neustále ji studuji. Nedávno jsem naříklad svoji jangovou formu jógy zjemnila kurzem jin jógy. Je to velice jemná jóga, zapojuje převážně jinové části těla, jako jsou kosti, klouby, pojivová tkáň a fascie. A také prohlubuje meditační techniky. Je to krásný doplněk k jangovým formám yogy.

Od dětství se věnuji tanci, 10 let v baletní přípravce Národního divadla

6 let – Studium hud.-dram. Konzervatoře v Praze, členka divadla Otomara Krejči v Praze, host ND v Praze, divadla v Plzni, v Karlových Varech, v divadle Řeznická v Praze… film, TV, ČRO

  • 2012 FISAF Fitness Core – I. Stupeň
  • 2013 FISAF Hatha Yoga Diplom – II. Stupeň
  • 2013 III. Stupeň Poweryoga Basic + Ashtanga joga
  • 2013-2014 DIPLOM Dance Yoga
  • 2013 lektorka hatha jógy a dance yogy
  • 2016 CERTIFIKÁT Jin jógy
  • 2019 DNS sportovní kurz část “I”

MILUJI jógu, tanec, balet, kolečkové brusle, jízdu na kole, chození pěšky, divadlo, hudbu, jazz… Francii, Kostariku, oceán, modrou barvu, šumění moře

A ze všeho nejvíc miluji…………..svoji rodinu

Vilma

Vždycky jsem měla velice kladný vztah k pohybu, nicméně až když jsem během svého několikaletého pobytu ve Španělsku objevila jógu, zjistila jsem, že propojením našeho těla a mysli můžeme s naším tělem lépe pracovat a starat se o něj.

Svou praxi jsem začala v Barceloně a po návratu do Prahy, jsem se rozhodla absolvovat kurz pro instruktory jógy a věnovat se tak i vedení lekcí.

Dávám přednost dynamičtější Vinyasa a Rocket.

Jóga je pro mě nejen fyzickou praxí, ale také zdrojem stálého učení, poznávání a pozitivní energie, kterou mi do života dodává.

„Po několika letech téměř každodenní praxe mi přišel kurz lektora jógy

Ivana

S Ivanou si zacvičíte dynamickou a kreativní vinjása flow s pozicemi z první a druhé série aštanga jógy. S jógou se setkala před dvanácti lety, ale láska k ní přišla až na druhý pohled o pár let později 🙂

„Po několika letech téměř každodenní praxe (s přestávkou na porod a prvních pár dní/týdnů potom) mi přišel kurz lektora jógy jako přirozené pokračování mé cesty. Pozitivní účinky jógy na fyzické zdraví vnímám každý den, ale hlavně mě učí více naslouchat svému tělu, sklidňovat mysl a být sama sebou.“

Vzdělání a kurzy:

2020 – Lektorský kurz Pavla Huba / Yoga Libre

2020 – Asistence v pozicích / Yoga 4 Everybody

Kika

Začala s jógou před 5ti lety a od té doby se jí pravidelně věnuje. Nejvíce jí baví Ashtanga yoga.

Vím o Kristýně, že j

e to nesmírně poctivý člověk. Jak k sobě, tak k ostatním lidem. A stejně tak přistupuje k józe. Je na sebe tvrdá a zároveň touží po pravdě. Nic neošidí, i když to někdy bolí…Ale zároveň je to pečující bytost, která s láskou přistupuje k lidem, k Bohu a ke svému okolí. Jsem šťastná, že mohu mít Kristýnu ve studiu jako lektorku jógy a těším se, že to budou náročné a zároveň krásné lekce.

Tereza

Vedu především dynamické lekce, kde ásany plynule navazují jedna na druhou.

Mám ráda když je pohyb v souladu s dechem a ásany se prodýchají, díky čemuž dojde k lepšímu uvolnění, protažení či posílení.

Začínám vždy dechovým cvičením a nepodceňuju závěrečnou šavásanu.

Martina

Svou první lekci jógy jsem absolvovala pravděpodobně někdy na střední škole, kdy jsem začala chodit na kurz společně s mamkou, abych jí dělala společnost. Jelikož jsem lehce hypermobilní, nepřišla mi jóga zas tak náročná. Cvičení pro mě ale bylo příliš pomalé, hledala jsem v té době trochu dynamičtější a výbušnější sporty, a tak jsem u ní dlouho nevydržela.
Cítila jsem však potřebu zkusit vést svou lekci a tak jsem si postupně udělala instruktorský kurz na Spinning, H.E.A.T, Pilates a nakonec jsem vše završila jógou. Zde má cesta ovšem nekončí a je pouhým začátkem mého jógového vzdělávání. 
Nyní je můj přístup mnohem mírnější a všímavější. Stále učím dynamické lekce, ale snažím se do pozic klienty navádět správně a vědomě. Své lekce začínám dechovým cvičením a naladěním se na lekci, následuje protažením a zahřátím všech velkých kloubů a páteře tak, aby bylo naše tělo připraveno na praxi. Poté zařazuji dynamickou a silovou část a  ke konci opět zjemňujeme, protahujeme a v závěru dopřáváme tělu zaslouženou relaxaci s použitím aroma olejů či rozprášením vonné esence do ovzduší.
Budu se na vás všechny osobně moc těšit.
Namaste

Nikki

Miluji yogu v jakékoli podobě, ať už vinyasu a její dynamiku, klidnější hatha yogu nebo třeba meditaci v parku na lavičce zalité sluncem 🙂

Yoga pro mě není jen “cvičení na podložce”, je to krásná životní cesta.Sama yogu praktikuji už 4. rokem a teprve před rokem (podzim 2018), kdy jsem dokončila 8 měsíční lektorský kurz u Yoga Federation of Europe,mi při studování a hlubším poznání o čem vlastně yoga je došlo, že TOHLE je ono . To je to co chci dělat – předávat energii, lásku a ukázat lidem,jak vnímat vlastní tělo, dech, ale i duši. Jak k sobě být laskavý – a to jak ve studiu na hodinách , tak mimo něj.Neskutečně mě baví a naplňuje práce s lidmi, pomáhat jim skrze yogu, pohyb, správné držení těla, dýchání…je to taková malá terapie 🙂

Baví mě propojení dechu a pohybu, protažení a uvolnění, bytí v přítomném okamžiku – tady a teď a to vše s lehkostí a úsměvem.Lekce začínám vždy krátkou relaxací, zklidněním mysli, prohloubením dechu a zpřítoměním se. Vedu každého tak, aby vnímal pouze sám sebe, své tělo a možnosti a svůj dech.. Hodina vždy končí zaslouženou relaxací, která je stejně důležitá, jako samotné provádění ásán (pozic).Při pravidelném praktikování, se začnou samovolně dostavovat výsledky – zdravé, silné (i štíhlé) tělo, klidná, jasná a otevřená mysla ta neskutečná, krásná, pozitivní nenergie, která Vás rozzáří – a vězte, že nebudete zdaleka jediní, kdo tu změnu pocítí, i lidé kolem Vás si začnou všímat.. 😉

Mám veliké štěstí, že mohu dělat to co miluji, co mě baví a v co věřím. Yoga mi změnila život a myslím, že ho mění každému, kdo se jí dotkne…:) S láskou, Vaše Nikki

Radka

Radka začala s jógou před více jak 13ti lety v Praze. Během jejích cest po světě měla možnost praktikovat různé druhy jóg a tím i poznat jiné kultury a mentalitu lidí. Po návratu z Dánska, kde strávila čtyři roky, se v květnu 2016 rozhodla odjet do Indie, aby podstoupila dvouměsíční kurz pod vedením Bikrama Choudhuryho, žáka Bishnu Ghoshe. Po návratu učila dva roky v pražském studiu a poté přesídlila do libereckého studia, které jí díky svým klientům přirostlo k srdci.
Při cvičení klade Radka důraz na páteř, která je centrem našeho zdraví, proto je důležité jí neustále protahovat všemi směry. Tím se aktivuje celý nervový systém, který ovlivňuje zdraví člověka, jeho vyrovnanou mysl, celkový balanc a harmonii. Pomocí jógy se naučíte správnému dýchání, čímž okysličíte celé tělo, zaktivujete funkci všech orgánů a podpoříte lymfatický systém i metabolismus v těle. V neposlední řadě posílíte svoji imunitu i zažívaní. Po hodině se budete cítit protažení, uvolnění a plní energie. Cílem je zlepšení mentálního a fyzického zdraví.
Lekce jsou vedeny láskyplnou formou s pozitivní energií a dynamičností.
Kromě jógy Radka soukromě pracuje jako holistický kouč zdraví, pořádá kurzy vaření, publikuje články v časopisech a vychovává svojí dceru Viktorku.

Více informací o ní najdete na stránkách simplyradical.dk.

Betti

Zamilovala jsem si tanec, když mi bylo sedm let a tento pocit neustále rok co rok narůstá.

V návaznosti na mé účasti v řadě soutěží a vystoupení, jsem obdržela v roce 2008 certifikaci jako taneční instruktor, kterou pořádala Aliance maďarského Dance Masters.

V době, kdy jsem pobývala v Houstonu a učila se od úžasné venezuelského instruktora, jsem se dostala do kontaktu s jógou. Otevřela mi nový obzor.

Uvědomila jsem si, jak jóga může přinést neuvěřitelné výhody pro každého tím, že vytvoří pořádek v hlavě, v duši a těle a pomáhá udržet rovnováhu v práci i soukromém životě.

To mě motivovalo, abych začala experimentovat s taneční jógou, kde je mým cílem vytvořit harmonickou a prospěšnou symbiózu těchto dvou proudů.

Bea

Na lekce jógy jsem se dostala poprvé na stáži v USA vlastně náhodou, hledala jsem nějakou pohybovou aktivitu a pro studenty byla jóga levnější než permanentka do posilovny.

Po letech moderní gymnastiky, sportovního karate, krav maga a street dance jsem konečně našla něco víc, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Na svých lekcích se co nejvíce snažím o osobní přístup, zaměřuji se na otevírání kyčlí a prevenci civilizačních onemocnění.Samozřejmostí je posílení celého těla a rozvoj flexibility, to vše v trošku dynamičtějším tempu.

Tereza

Jsem učitelkou ashtanga vinyasa jógy. Tento druh jógy praktikuji již třetím rokem a své zkušenosti s učením této disciplíny jsem získala pravidelnou praxí a kurzem v Indii.Smyslem mých lekcí je nejen získání flexibility a fyzické síly, ale také poznání sebe samotného a nalezení lásky ke svému tělu.”Poprvé jsem se na lekci jógy vydala v naději, že mi pomůže odbourat všední pracovní stres a zahnat postupně rostoucí bolest v zádech.K mému překvapení na sebe výsledky nenechaly dlouho čekat. Hned po několika týdnech pravidelného cvičení začala bolest ustupovat.Z jógy se tak postupně stala má životní vášeň, která mi zcela změnila pohled na svět.

Andrea

Moje jógová cesta začala v roce 2003. Pracovala jsem intenzivně s malými autistickými dětmi a potřebovala jsem nějakým způsobem kompenzovat svoji práci. Začala jsem praktikovat Bikram Yogu, poté Iyengar yogu, Sivanandu a později Vinyasu. Vyzkoušela jsem různé formy yogy a nejvíce mě oslovila Hatha Yoga. V roce 2013 jsem absolvovala učitelský kurz a od té doby se yoze věnuji intenzivně.

Yoga se stala součástí mého života. Měla jsem štěstí, že jsem mohla cestovat do Indie, kde jsem cvičila Ashtanga yogu v Mysore a také jsem pomáhala při výcviku učitelů yogy v Goa. Zúčastnila jsem se řady workshopů a školení, abych doplnila svůj počáteční kurz, učila jsem se od inspirujících učitelů z celého světa, jako jsou Hart Lazer, Tiffany Cruikshank a Jules Mitchell.

Hanka

Snažím se aby lekce byla vyvážená, dynamická, posilovaci a protahovací.

Většinou přizpůsobuji ásany složení, kdo se sejde.

Důležité pro mne je, aby se všichni cítili příjemně a odcházeli s dobrou náladou 😉

Přijít mohou začátečníci, pokročilí, bez omezení věku…Vždy se najde způsob, jak pozici udělat.

A hlavně všichni se učíme celý život…

Jana

Józe se s různě dlouhými přestávkami věnuji již více než 12 let. Od dětství až dosud jsem vyzkoušela mnoho různých sportů, včetně kickboxu a mé kariéry brankářky v oblastní soutěži národní házené. Ačkoliv moje nadšení pro různé sporty se střídalo, jóga zůstávala a zůstává.

Pomáhá mi najít vnitřní rovnováhu a klid, o který bych ve svých lekcích ráda podělila a předala dál.

Míša M.

Míša V.

Saša

Katka

Power flow yoga

Kačka se józe věnuje čtvrtým rokem. Prošla několika kurzy, dva roky intezivně chodila na individuální hodiny ke třem různým jogínům,

strávila měsíc v Indii na kurzu Hatha jógy a koncem roku bude akreditovanou lektorkou. Kačka se odmala věnovala tanci a proto jsou její hodiny plynulé a provázané pohybem.

Těšit se můžete na klidné zahřátí, dynamičtější taneční část a hlubokou relaxaci. Lekce jsou otevřené úplným začátečníkům i mírně pokročilým, pozice dokáže přizpůsobit každému individuálně.

Niki

Specializace jógy: powerjóga, vinyasa jóga, pránájáma

Co mám na józe ráda? Ještě před několika lety jsem nebyla schopná předklonit se k zemi, aniž bych bolestí nesyčela. Byla jsem nestálá, netrpělivá, přelétavá a věčně nespokojená (ano, jsem beran). To všechno je pryč. Proč? Protože jóga… Pomáhá mi vybouřit se i se úplně zklidnit. Učí mě respektovat a chápat svoje tělo a zároveň posouvat svoje hranice (vnější i vnitřní). Kdybych tu změnu necítila sama na sobě, nemohla bych jógu předávat dál.

Jana L.

Jógu vnímám jako cestu ke zdraví a harmonii. Naučí Vás správnému dechu, zklidnění těla, mysli a také sebedisciplíně.Jógou se učíme lépe vnímat naše tělo a zároveň ho tak více respektovat.Jóga je o lásce k sobě, ale i k ostatním. 

Mezi mou oblíbenou jógu patří Hatha a Vinyasa. Miluju dynamické tempo Vinyasy, kdy cítím, jak mé svaly sílí a zároveň se protahují.

Stejně tak úžasná Hatha jóga, která balancuje naši pozitivní i negativní energii v těle a je obohacená o dechové techniky a její tempo je klidnější.

Stoupnout si na podložku, zhluboka se nadechnout a věnovat čas jenom sám sobě. Svému tělu, duši a mysli.

Míša Grundová

https://www.instagram.com/yogalovermichaela/

Od malička jsem závodně hrála tenis a aktivně sportovala. Později, zhruba před čtyřmi lety, při studiu na vysoké škole jsem se začala zajímat o jógu spolu s relaxačními technikami, které by mi pomohly nalézt zklidnění v dnešním uspěchaném světě. Tehdy jsem jógu sice tady u nás cvičila a studovala, psala o ni bakalářskou práci v rámci studia tělesné výchovy a sportu, ale skutečná transformace přišla během mého pobytu ve švédském přímořském městečku Åhus, kde jsem měla to štěstí poprvé překročit práh hot jógového studia, které mi navždy změnilo život. Téměř denně jsem praktikovala především Bikram a Vinjása jógu pod vedením učitelů z nejrůznějších zemí světa. Inspirace byla natolik intenzivní a já okamžitě věděla, že je to přesně to, co jsem hledala. Nejen že se mi otevřel svět jógy, ale také ten můj vnitřní a náhle mi vše v mém životě začalo dávat smysl. V žádném sportu jsem nikdy dříve nenašla to úžasné propojení těla, mysli a ducha jako právě v józe. Přála bych si, aby ”to” objevil každý, protože jakmile se člověk naučí vědomě dýchat a vnímat své tělo, začnou se dít zázraky. Dále jsem získávala zkušenosti ve Španělsku praktikováním Kundalini, Bowspring a Aštanga jógy, která mi je nejbližší. Nyní v Praze dokončuji studium tělesné výchovy a sportu a udělala jsem si certifikát Instruktora jógy (se zaměřením na Hatha). Jógu beru jako dar, za který vděčím a který si přeji rozdávat dál.

Markét

“Poprvé jsem jógu vyzkoušela zhruba před 10ti lety a okamžitě se do ní zamilovala – odcházela jsem s protaženým tělem, šťastná a s krásně čistou hlavou.

Rozhodnutí učit přišlo před 3 lety, kdy jsem hledala cestu jak se posunout dál.

Mým cílem není klienty tlačit do krkolomných pozic, ale především to, aby každá pozice byla prováděná správně (krkolomné pozice přijdou později samy:) a aby klient odcházel s pocitem, že mu hodina něco přinesla.”

Alex

Jógu jsem si zamilovala v Kalifornii asi před 6 lety, nedaleko mého rodného města. Ve studiu jógy pokračuji stále a praktikuji jógu i zde v Praze.

Obdržela jsem certifikát vzdělávání učitelů 200-HR Vinyasa a certifikát hathayogy Vimoksha v Goa, Indie v prosinci 2015.

Dokončila jsem 300-HR školení učitelů v Ashtanga yogy v Goa, Indie 2017.

I found my love for yoga in California about 6 years ago near my hometown. I’ve continued to nurture my yoga journey throughout my time here in Prague.

I received a 200-hr teacher training certificate in Vinyasa and Hatha Yoga from Yoga Vimoksha in Goa, India in December 2015.

And have also completed a 300-hr advanced teacher training in Ashtanga from Kranti Yoga in Goa, India in January 2017.

Lisa-Marie

Je úžasnou lektorkou yogy. Má za sebou bohatou jógovou zkušenost.

Vedla kurzy v Londýně, na Novém Zélandu, Filipínách, Indii, Bali, ve VýchodnímTimoru.

Absolvovala spoustu jógových workshopů po celém světě, např. Irsko, Nový Zéland,

Filipíny, Indonésie, Jakarta, Vietnam, Austrálie, Bahrajn, Tchaj-wan,Taipei.

Výukové zkušenosti: Hot Yoga, AcroYoga, Yin Yoga, Power Vinyasa, Bikram yoga, Yoga Nidra, Samadhi Yoga.

Spolupracovala s umělci, akrobaty a tanečníky.

Nyní je Lisa v Praze a od 3.10. až do prosince povede lekce Vinyasa Flow yogy.

Pravidelně každé úterý 9-10 a čtvrtek 17.30-18.30. Lekce jsou v angličtině.