Lektorky

Sabina

Moje lekce jsou převážně dynamické. Zejména se zaměřuji na správné provedení pozic z hlediska zdravotního a fyzioterapeutického. V pozicích vycházím ze základního stavebního vzorce lidského těla, díky kterému jsme se kdysi jako malé děti naučily zvedat hlavu, otáčet se na bříško, lést po kolenou a nakonec se postavit na nohy a udělat svůj první krok. Klienty provázím praxí yogy tak, že se je snažím navést do základního postavení těla, bez modiifikací, které nám přináší náš životní styl. Zpočátku to bývá náročné, uvědomit si všechny špatné návyky a postupně to začít měnit. Ale v tom je pro mě kouzlo jógy. Ono to totiž jde! A pak nám to přináší nejenom úlevu na té fyzické úrovni, ale pokud žijeme ve zdravém těle, máme i mysl a duši spokojenou. Sama stále intenzivně praktikuji yogu a neustále ji studuji. Nedávno jsem naříklad svoji jangovou formu jógy zjemnila kurzem jin jógy. Je to velice jemná jóga, zapojuje převážně jinové části těla, jako jsou kosti, klouby, pojivová tkáň a fascie. A také prohlubuje meditační techniky. Je to krásný doplněk k jangovým formám yogy.

Od dětství se věnuji tanci, 10 let v baletní přípravce Národního divadla

6 let – Studium hud.-dram. Konzervatoře v Praze, členka divadla Otomara Krejči v Praze, host ND v Praze, divadla v Plzni, v Karlových Varech, v divadle Řeznická v Praze… film, TV, ČRO

  • 2012 FISAF Fitness Core – I. Stupeň
  • 2013 FISAF Hatha Yoga Diplom – II. Stupeň
  • 2013 III. Stupeň Poweryoga Basic + Ashtanga joga
  • 2013-2014 DIPLOM Dance Yoga
  • 2013 lektorka hatha jógy a dance yogy
  • 2016 CERTIFIKÁT Jin jógy
  • 2019 DNS sportovní kurz část “I”
  • 2020 DNS sportovní kurz část “II”
  • 2021 DNS sportovní kurz část “III”

MILUJI jógu, tanec, balet, kolečkové brusle, jízdu na kole, chození pěšky, divadlo, hudbu, jazz… Francii, Kostariku, oceán, modrou barvu, šumění moře

A ze všeho nejvíc miluji…………..svoji rodinu

Vilma

Vždycky jsem měla velice kladný vztah k pohybu, nicméně až když jsem během svého několikaletého pobytu ve Španělsku objevila jógu, zjistila jsem, že propojením našeho těla a mysli můžeme s naším tělem lépe pracovat a starat se o něj.

Svou praxi jsem začala v Barceloně a po návratu do Prahy, jsem se rozhodla absolvovat kurz pro instruktory jógy a věnovat se tak i vedení lekcí.

Dávám přednost dynamičtější Vinyasa a Rocket.

Jóga je pro mě nejen fyzickou praxí, ale také zdrojem stálého učení, poznávání a pozitivní energie, kterou mi do života dodává.

„Po několika letech téměř každodenní praxe mi přišel kurz lektora jógy

Ivana

S Ivanou si zacvičíte dynamickou a kreativní vinjása flow s pozicemi z první a druhé série aštanga jógy. S jógou se setkala před dvanácti lety, ale láska k ní přišla až na druhý pohled o pár let později 🙂

„Po několika letech téměř každodenní praxe (s přestávkou na porod a prvních pár dní/týdnů potom) mi přišel kurz lektora jógy jako přirozené pokračování mé cesty. Pozitivní účinky jógy na fyzické zdraví vnímám každý den, ale hlavně mě učí více naslouchat svému tělu, sklidňovat mysl a být sama sebou.“

Vzdělání a kurzy:

2020 – Lektorský kurz Pavla Huba / Yoga Libre

2020 – Asistence v pozicích / Yoga 4 Everybody

Tereza

Vedu především dynamické lekce, kde ásany plynule navazují jedna na druhou.

Mám ráda když je pohyb v souladu s dechem a ásany se prodýchají, díky čemuž dojde k lepšímu uvolnění, protažení či posílení.

Začínám vždy dechovým cvičením a nepodceňuju závěrečnou šavásanu.

Martina

Svou první lekci jógy jsem absolvovala pravděpodobně někdy na střední škole, kdy jsem začala chodit na kurz společně s mamkou, abych jí dělala společnost. Jelikož jsem lehce hypermobilní, nepřišla mi jóga zas tak náročná. Cvičení pro mě ale bylo příliš pomalé, hledala jsem v té době trochu dynamičtější a výbušnější sporty, a tak jsem u ní dlouho nevydržela.
Cítila jsem však potřebu zkusit vést svou lekci a tak jsem si postupně udělala instruktorský kurz na Spinning, H.E.A.T, Pilates a nakonec jsem vše završila jógou. Zde má cesta ovšem nekončí a je pouhým začátkem mého jógového vzdělávání. 
Nyní je můj přístup mnohem mírnější a všímavější. Stále učím dynamické lekce, ale snažím se do pozic klienty navádět správně a vědomě. Své lekce začínám dechovým cvičením a naladěním se na lekci, následuje protažením a zahřátím všech velkých kloubů a páteře tak, aby bylo naše tělo připraveno na praxi. Poté zařazuji dynamickou a silovou část a  ke konci opět zjemňujeme, protahujeme a v závěru dopřáváme tělu zaslouženou relaxaci s použitím aroma olejů či rozprášením vonné esence do ovzduší.
Budu se na vás všechny osobně moc těšit.
Namaste

Nikki

Miluji yogu v jakékoli podobě, ať už vinyasu a její dynamiku, klidnější hatha yogu nebo třeba meditaci v parku na lavičce zalité sluncem 🙂

Yoga pro mě není jen “cvičení na podložce”, je to krásná životní cesta.Sama yogu praktikuji už 4. rokem a teprve před rokem (podzim 2018), kdy jsem dokončila 8 měsíční lektorský kurz u Yoga Federation of Europe,mi při studování a hlubším poznání o čem vlastně yoga je došlo, že TOHLE je ono . To je to co chci dělat – předávat energii, lásku a ukázat lidem,jak vnímat vlastní tělo, dech, ale i duši. Jak k sobě být laskavý – a to jak ve studiu na hodinách , tak mimo něj.Neskutečně mě baví a naplňuje práce s lidmi, pomáhat jim skrze yogu, pohyb, správné držení těla, dýchání…je to taková malá terapie 🙂

Baví mě propojení dechu a pohybu, protažení a uvolnění, bytí v přítomném okamžiku – tady a teď a to vše s lehkostí a úsměvem.Lekce začínám vždy krátkou relaxací, zklidněním mysli, prohloubením dechu a zpřítoměním se. Vedu každého tak, aby vnímal pouze sám sebe, své tělo a možnosti a svůj dech.. Hodina vždy končí zaslouženou relaxací, která je stejně důležitá, jako samotné provádění ásán (pozic).Při pravidelném praktikování, se začnou samovolně dostavovat výsledky – zdravé, silné (i štíhlé) tělo, klidná, jasná a otevřená mysla ta neskutečná, krásná, pozitivní nenergie, která Vás rozzáří – a vězte, že nebudete zdaleka jediní, kdo tu změnu pocítí, i lidé kolem Vás si začnou všímat.. 😉

Mám veliké štěstí, že mohu dělat to co miluji, co mě baví a v co věřím. Yoga mi změnila život a myslím, že ho mění každému, kdo se jí dotkne…:) S láskou, Vaše Nikki

Bea

Na lekce jógy jsem se dostala poprvé na stáži v USA vlastně náhodou, hledala jsem nějakou pohybovou aktivitu a pro studenty byla jóga levnější než permanentka do posilovny.

Po letech moderní gymnastiky, sportovního karate, krav maga a street dance jsem konečně našla něco víc, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Na svých lekcích se co nejvíce snažím o osobní přístup, zaměřuji se na otevírání kyčlí a prevenci civilizačních onemocnění.Samozřejmostí je posílení celého těla a rozvoj flexibility, to vše v trošku dynamičtějším tempu.

Tereza

Jsem učitelkou ashtanga vinyasa jógy. Tento druh jógy praktikuji již třetím rokem a své zkušenosti s učením této disciplíny jsem získala pravidelnou praxí a kurzem v Indii.Smyslem mých lekcí je nejen získání flexibility a fyzické síly, ale také poznání sebe samotného a nalezení lásky ke svému tělu.”Poprvé jsem se na lekci jógy vydala v naději, že mi pomůže odbourat všední pracovní stres a zahnat postupně rostoucí bolest v zádech.K mému překvapení na sebe výsledky nenechaly dlouho čekat. Hned po několika týdnech pravidelného cvičení začala bolest ustupovat.Z jógy se tak postupně stala má životní vášeň, která mi zcela změnila pohled na svět.

Andrea

Moje jógová cesta začala v roce 2003. Pracovala jsem intenzivně s malými autistickými dětmi a potřebovala jsem nějakým způsobem kompenzovat svoji práci. Začala jsem praktikovat Bikram Yogu, poté Iyengar yogu, Sivanandu a později Vinyasu. Vyzkoušela jsem různé formy yogy a nejvíce mě oslovila Hatha Yoga. V roce 2013 jsem absolvovala učitelský kurz a od té doby se yoze věnuji intenzivně.

Yoga se stala součástí mého života. Měla jsem štěstí, že jsem mohla cestovat do Indie, kde jsem cvičila Ashtanga yogu v Mysore a také jsem pomáhala při výcviku učitelů yogy v Goa. Zúčastnila jsem se řady workshopů a školení, abych doplnila svůj počáteční kurz, učila jsem se od inspirujících učitelů z celého světa, jako jsou Hart Lazer, Tiffany Cruikshank a Jules Mitchell.

Jana

Józe se s různě dlouhými přestávkami věnuji již více než 12 let. Od dětství až dosud jsem vyzkoušela mnoho různých sportů, včetně kickboxu a mé kariéry brankářky v oblastní soutěži národní házené. Ačkoliv moje nadšení pro různé sporty se střídalo, jóga zůstávala a zůstává.

Pomáhá mi najít vnitřní rovnováhu a klid, o který bych ve svých lekcích ráda podělila a předala dál.

Míša V.

Katka

Power flow yoga

Kačka se józe věnuje čtvrtým rokem. Prošla několika kurzy, dva roky intezivně chodila na individuální hodiny ke třem různým jogínům,

strávila měsíc v Indii na kurzu Hatha jógy a koncem roku bude akreditovanou lektorkou. Kačka se odmala věnovala tanci a proto jsou její hodiny plynulé a provázané pohybem.

Těšit se můžete na klidné zahřátí, dynamičtější taneční část a hlubokou relaxaci. Lekce jsou otevřené úplným začátečníkům i mírně pokročilým, pozice dokáže přizpůsobit každému individuálně.

Niki

Specializace jógy: powerjóga, vinyasa jóga, pránájáma

Co mám na józe ráda? Ještě před několika lety jsem nebyla schopná předklonit se k zemi, aniž bych bolestí nesyčela. Byla jsem nestálá, netrpělivá, přelétavá a věčně nespokojená (ano, jsem beran). To všechno je pryč. Proč? Protože jóga… Pomáhá mi vybouřit se i se úplně zklidnit. Učí mě respektovat a chápat svoje tělo a zároveň posouvat svoje hranice (vnější i vnitřní). Kdybych tu změnu necítila sama na sobě, nemohla bych jógu předávat dál.

Josefína

Pohyb provází celý můj život. Neustále jsem potřebovala soutěžit, vítězit a na chvilku se zastavit pro mě bylo nepředstavitelné. Postupem času mé fyzické i psychické tělo začalo slábnout. Prošla jsem si sice nehezkým obdobím, ale díky němu jsem se mohla posunout dál. Začala jsem více vnímat své tělo, pocity a myšlenky. Pomalu se mi otevřela cesta do světa jógy, která mi umožnila se zklidnit, uvolnit se, naslouchat si, vážit si sama sebe a všeho kolem nás. Celý život se stal krásnějším, smyslnějším a šťastnějším, což mě vedlo k absolvování kurzu lektora jógy, abych mohla získané zkušenosti obohacené mým já předávat s úsměvem dál.🌙

Moje lekce jsou spíše energická, dynamická, doplněná dechovými technikami a závěrečným zjemněním. něco o mě a mé cestě k józe: