PŘIVÍTEJME LETNÍ SLUNOVRAT

Letní slunovrat, který se koná v úterý 21. června, je obrovským svátkem v tradici jógy, protože představuje nejdelší den v roce, první letní den, Mezinárodní den jógy a možnost znovu se spojit s přírodou.

Skvělý způsob, jak oslavit slunovrat, je jednoduše si užívat slunce. Protože je tento den i Mezinárodním dnem jógy, připaravila jsem pro vás speciální 90ti minutovou slunovratovou lekci, kde si společně vyzkoušíme 9 slunných pozdravů A a pozdravů B, což je počet vinyas (pohybů spojených s dechem) v pozdravu slunci.

Při letním slunovratu se v tradiční yoze dělá pozdrav slunci 108x. 

A PROČ 108x ?

Číslo 108 v sobě nese duchovní význam a to napříč různými kulturami: 

– 108 je ve starých jógových textech považováno za posvátné číslo vyjadřující celistvost.

– 108 spojuje v sobě Slunce, Měsíc a Zemi, neboť průměrná vzdálenost Slunce i Měsíce od Země je 108x jejich poloměr.

– 108 je jmen pro boha Šivu.

– 108 je jmen pro Budhu.

– 108 je čínské číslo znamenající člověka.

– 108 je korálků v křesťanském růženci.

– 108 je korálků na tibetském modlitebním řetízku “mala”. 

– 108 je dvakrát 54, což je číslo vyjadřující v sánskritu zvuk. 

– 108 je šestkrát 18, což je židovské šťastné číslo.

– 108 je dvanáckrát 9, což je počet vinyas (pohybů spojených s dechem) v pozdravu slunci.

V této vyjímečné lekci si kromě pozdravů ještě vyzkoušíme pár pozic, které nám pěkně uzavřou celou jógovou praxi a nezapomeneme ani na relaxaci.

Slunovrat nám otevře léto, pojďme ho společně přivítat!

Těším se na vás

Sabina

HOT YOGA BLUE ART 90 min

Lekce bude 30.4. od 9:00-10:30h

Yoga v teplém sále.

90 minut Hatha Yogy.

Pro všechny, kteří chtějí posouvat své hranice.

Lekcí vás bude provázet Sabina.

Co vás čeká:

Pozdrav slunci A, B, poté obvyklá sestava Yoga Blue Art s tím, že všechny ásany budeme opakovat 2x. Tím ještě prohloubíme účinky jednotlivých pozic.

Přidáme některé pozice, které tak často neděláme v lekcích.

Dechové cvičení.

Na závěr relaxace

BENEFIČNÍ LEKCE PRO UKRAJINU

NEDĚLE 6.3. , 9:30 lekce s Míšou S., 18:00 lekce se Sabinou

VSTUPNÉ NA LEKCI JE DOBROVOLNÉ!  
Pozvěte své přátele, rodinu, známé…
Každá částka, kterou za lekci zaplatíte bude poslána na účet nevládní nezisková organizace ČLOVĚK V TÍSNI

Přispějte na SOS UKRAJINA @clovek_v _tisni

9:30 FLOW YOGA – MÍŠA S.18:00 VINYASA, SABINA
Obě lektorky vás provedou krásnou lekcí Vinyasy.
Vinyasa flow jóga je dynamický druh jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem. Během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé v přirozeném rytmu. Cvičení vinyása jógy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život “tady a teď”. 

YOGA VE TMĚ

V tomto zvláštním, magickém čase bych vás ráda pozvala na mimořádnou lekci – YOGA VE TMĚ.

Lekce se uskuteční 18.12. od 16h. Je nutná rezervace.

Nejkratší den v roce je ten, kdy nastává zimní slunovrat, neboli začíná astronomická zima a Slunce vstupuje do znamení Kozoroha. 21. prosince je na severní polokouli nejkratší den v roce. Noc je nejdelší.

Pro upřesnění,  ačkoliv nejkratší den připadá na den zimního slunovratu 21.12.  tak dnem, kdy Slunce zapadá (obvykle) nejdříve je 13.prosinec. (jistě znáte pranostiku, že Svatá Lucie noci upije) Slunce zachází přibližně v 16 h a my se postupně budeme propadat do tmy a ticha a začneme pozorně pozorovat svým vnitřním pohledem své tělo a svůj dech.

Yoga ve tmě je vhodná pro všechny, kdo chtějí jít během praktikování jógy do hloubky ve více aspektech najednou. V průběhu hodinové lekce se budeme věnovat nejen ásanám, ale budeme pracovat také s dechem a s vůněmi. Série ásan začne v pološeru při svíčkách, abychom si na sebe zvykli a svoji pozornost obrátili od vnějšího světa sami k sobě. 

Světlo nám umožňuje vidět mnoho věcí, ale zároveň nedokážeme vidět mnoho dalších věcí kvůli světlu.
Světlo nám ukazuje nejviditelnější tvář Existence, zatímco temnota nám umožňuje “vidět” to, co není zřejmé. Tato hlubší vize může být úžasná i děsivá, a proto mnoho lidí upřednostňuje bezpečné světlo Existence.

Jinými slovy pomocí světla vidíme svět tvarů, zatímco temnota rozpouští všechny formy a dovoluje nám vidět za iluzi fenomenálního světa.Využijeme sílu temnoty, abychom získali hlubší vizi v praxi jógy. 

Základní znalosti jógy jsou výhodou, nicméně na své si přijdou i úplní začátečníci.

KURZ YOGY & AROMATERAPIE & RELAXACE

10 lekcí yogy / neděle 16:00-17:00 / od 10.10.-19.12. (mimo 28.11.)/  CENA: 3.000,-

Pokud máte rádi yogu a k tomu milujete vůně a sdílíte lásku k přírodní kosmetice, tak je tento voňavý KURZ YOGY & AROMATERAPIE & RELAXACE určen Vám

Každá lekce bude mít svoji vůni, dle období, nálady, počasí…Po lekci každý dostane vzorek této směsi, připravené z rostlinných a éterických olejů Nobilis Tilia, který si odnese domů. Může ho využít do aromalampy nebo difuzéru.  Během adventu vám pak doporučím vůně, které vám budou evokovat blížící se Vánoce.

Cílem tohoto workshopu je:

 • Zvládnout správně jógově dýchat a ukázat si i různé dechové techniky
 • Naučit se pozdrav slunci A,B a jeho modifikace
 • Seznámíme se s různými druhy yogy, např. Yin Yoga, Hatha Yoga, Vinyasa, Ashtanga…
 • A po každé lekci budeme relaxovat.

Každou yogovou lekci si zpříjemníme nějakou vůní, kterou namíchám z éterického oleje Nobilis Tilia.

Zúčastněné čeká krásná hodina plná yogy, vůní, odpočinku, protahování, péče a poznatků. A též po každé lekci – malý DÁREK!

YOGA

Při lekcích se budeme učit jednotlivé yogové pozice (ásany) a každý pohyb přesně synchronizujeme s dechem, na který bude kladen prvotní důraz. Jako příklad uvedu pozdrav slunci, kdy podle dechu plynule přecházíme z pozice do pozice.

V yoze jde hlavně o spojení dechu a ásany nebo také spojení samotných ásan do plynulých sestav při cvičení.

Yoga je velmi vhodná jako protiváha k dynamickému, na výkon zaměřenému životnímu stylu. Je skvělým doplňkem pro ty, kteří praktikují rychlé či silové sporty. 

Účinky Yogy podpoříme vůní čistě přírodních esenciálních olejů, které využijeme při úvodní a závěrečné relaxaci.

AROMATERAPIE

Aromaterapie využívá vůni pro posílení organismu, je tedy jedním z preventivních kroků, které podporují naše zdraví. Ulevuje naší psychice, a to buď tím, že ji stimuluje, nebo naopak zklidní. Hraje podpůrnou roli i v případě, že zdravotní problém již existuje. Využívá k tomu éterické oleje, které jsou koncentrátem samotné rostliny.

Na podzim, obzvlášť pak v období adventu stoupá spotřeba svíček, vonných tyčinek a éterických olejíčků. Dny jsou kratší, počasí méně přívětivé, a tak toužíme po útulném koutku alespoň u nás doma. Vytvořme si tedy příjemné prostředí, ve kterém nám bude dobře. Zapalme si aromalampu nebo nakapejme pár kapek vonného olejíčku do vany a těšme se na Vánoce.

RELAXACE

K józe neodmyslitelně patří relaxace. K relaxaci nemůže dojít bez uvolnění svalů a všechny relaxační metody toto uvolnění přímo či nepřímo vyvolávají. Důkladnou relaxací cvičení ukončíme. 

Účinky relaxace podpoříme správně vybranou vůní, která posílí zdraví, zlepší náladu a navodí příjemnou atmosféru.

NEZAPOMÍNÁM I NA NAŠE VĚRNÉ KLIENTY

Pokud vás tento kurz zaujal, tak můžete navštívit 1 lekci – ZDARMA. Stačí se přihlásit v rezervačním systému.

Přihlásit se můžete tlf./sms 737 279 521, mailem info@yogablueart.cz

Těším se na vás

Sabina

PODZIMNÍ KURZ se Sabinou Vojvodovou – Nedělní “pokračovací kurz yogy”

Termín: 1.11., 8.11.,15.11.,22.11.,29.11.,6.12.,13.12.,20.12.,27.12.,3.1.

Pokud Vás nebaví během zimních dnů shon, šílenství okolo dárků, nemáte rádi dlouhé zimní večery a milujete teplíčko našeho horkého sálu, je tento kurz přesně pro vás!!!

 • Tento kurz se zaměří na Yogovou terapii. Je volným pokračováním kurzu Yoga Blue Art-pro začátečníky.
 • Budeme prohlubovat teoretické i praktické znalosti, rozpoznávat špatné pohybové návyky a navedeme tělo do správného pohybu a držení.
 • Též se naučíme správně dýchat v jógových pozicích a pránájámě. Budeme probírat nejčastější zdravotní potíže, které se objevují nejen u cvičenců jógy.
 • Oproti základnímu kurzu se budeme více věnovat meditacím.
 • 10 lekcí YOGY, neděle 17–18 hodin
 • Maximální počet účastníků je 10 osob

Motto kurzu

Nesnažte se vyhýbat zatuhlosti tím, že budete zůstávat v polovičaté variantě pozice. Prodýchejte ji! Ne silou, ale moudrostí… A uvidíte, co se stane…

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE YOGY

 • čas, který vám vyhovuje
 • klidný prostor Yoga Blue Art studia na Vinohradech  nebo vlastního domova
 • lekce zcela přizpůsobena vašim přáním a potřebám

Soukromé lekce jsou vhodné pro jednotlivce (1-2 klienti) – ideální jsou tedy i pro rodiny či přátele. Jsou vybírány ásany a techniky přímo vám na míru, proto se ve své jógové praxi můžete mnohem rychleji posunout dál. Ideální je individuální kurz jógy také v případě, že máte jakékoliv zdravotní omezení – lektor vám sestaví lekce kompenzující vaše problémy.

CENA

Pro studenta bude na první pohled zásadní rozdíl především v ceně – ta je výrazně vyšší než částka za lekci jógy v běžném kurzu jógy. Nutno dodat, že tak jako u každé činnosti, která je „šita na míru“, i zde klient dostane podstatně více. Plná pozornost lektora se soustřeďuje během celé lekce jen na jedinou osobu. A to je nesmírně výhodné například v situaci, kdy klienta trápí nějaký specifický zdravotní problém.

Ceník ZDE

WORKSHOP SE SABINOU: 20.9. 2020 16:00-18:00

Co je to Vinyasa? Pozdrav slunci A,B. Jak správně dýchat a kdy a jak relaxovat? 

Také když v rozvrhu vidíte slovo Vinyasa, Vinyasa Flow, Hatha Vinyasa…nevíte mnohdy, co si pod tím máte představit? V tom případě je tento workshop určen právě vám! Sama jsem kdysi při první lekci vinyasa flow yogy, nevěděla přesně, co mám očekávat, na co se těšit, a co mi dá zabrat. Dá se říct, že jsem vinyasu znala teoreticky, ale prakticky si horko těžko vytvářela představu, jak asi lekce samotná bude vypadat.

Ve vinyase je každý pohyb přesně synchronizován s dechem, na který je také kladen prvotní důraz. Jako příklad lze uvést pozdrav slunci, kdy se podle dechu plynule přechází z pozice do pozice. Překlad slova vinyasa zní „spojení“, které v józe samotné znamená hlavně spojení dechu a ásany nebo také spojení samotných ásan do plynulých sestav při cvičení.

K józe neodmyslitelně patří relaxace. Slovo relaxace pochází z latiny a znamená uvolnit. K relaxaci nemůže dojít bez uvolnění svalů a všechny relaxační metody toto uvolnění přímo či nepřímo vyvolávají. Cílem relaxace není se zbavit svalového napětí, ale jen ho zmírnit a kontrolovat. Relaxací můžeme mírnit únavu, vyčerpání, úzkosti i deprese. Relaxaci můžeme využívat k navození spánku. Krátkou relaxací se často zahajuje série yogových pozic nebo ji vkládáme mezi obtížnější asany. Důkladnou relaxací se cvičení ukončuje. Relaxace mírní únavu po předchozím cvičení a zesiluje jeho příznivé působení. Navíc relaxovat po nějaké tělesné aktivitě bývá snazší, než kdyby člověk před tím necvičil.

KDY: neděle 20.9.

ČAS: 16:00-18:00

Cena: 500,- Kč

YOGA se Sabinou Vojvodovou – Nedělní “pokračovací” kurz

UKONČEN. Další termín plánujeme na podzim

 • 10 lekcí YOGY, neděle 17–18 hodin
 • Maximální počet účastníků je 10 osob

Motto kurzu

Nesnažte se vyhýbat zatuhlosti tím, že budete zůstávat v polovičaté variantě pozice. Prodýchejte ji! Ne silou, ale moudrostí… A uvidíte, co se stane…

27. 3. Narozeninová lekce se Sašou

Naše milá lektorka slavila narozeniny a jejím přáním bylo darovat lekci jógy všem svým věrným klientům i nově příchozím a začínajícím jogínkám a jogínům ZDARMA. Děkujeme za vaši účast… a Saše díky za krásnou lekci.

PRANAYAMA A MEDITACE – vánoční dárek

Darovali jsme si v předvánočním shonu chvíli pro sebe.

Děkujeme Niki Valové za 1,5 hod pranayamy a meditace.

 • V první půl hodině jsme se naučili základní techniky pranayamy, tedy dechových cvičení. Pranayama pomáhá tělu léčit a předcházet mnoha nemocím, rozšiřuje a pročišťuje plíce, detoxikuje orgány. Zároveň uvolňuje od stresu, napětí a úzkostí. Připravuje mysl na hlubší relaxaci a meditaci.
 • V další hodině jsme si vyzkoušeli osho kundalini meditaci. Osho kundalini meditace je dosažitelná každému a pomáhá z našeho těla doslova vytřást všechny emoce.

NOVÁ LEKCE – SPIRÁLNÍ JÓGA

Zdravá jóga, jóga s fyzioterapeutem Bc. Terezou Propperovou. Lze se domluvit ve studiu i na individuálních lekcích.

Spirální jóga, zdravá jóga, jóga s fyzioterapeutem

Lekce spirální jógy probíhá v pomalém tempu. V lekci se střídají jak dynamické sekvence, tak i výdrže v ásanách. Je zde kladen důraz na správné provedení ásan z pohledu anatomie, kineziologie pohybu a to dle konceptu ,, Spiraldynamik”. V lekci jsou používány pomůcky jako jóga popruh, cihličky a bločky, které nám pomohou ke správnému a bezpečnému pohybu. Lekce jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší cvičence.

Lektorka: Bc. Propperová Tereza

Jsem fyzioterapeut a lektor jógy. Jógu cvičím již snad 20 let, v poledních 10 ti letech aktivně. Jóga se postupně dostávala do mého každodenního života a to i do praxe fyzioterapie. Jóga je pro mně životní směr, ale i terapie.

Jógu jsem studovala v Domě Jógy v Hlavici. Pod vedením Mgr. Kamily Neumanové a Mudr. Marcely Mikešové, jsem absolvovala více jak roční kurz Jógy v širších souvislostech – Kurz jógy se zdravotními aspekty jógy.


WORKSHOP na bolavá záda – Problémy se zády zažil alespoň jednou v životě snad každý.

24. 11. 2019 16.00–17.30 se Sabinou a Nikki

Bolest v krční, hrudní nebo bederní oblasti mohou být způsobené nedostatkem kvalitního pohybu nebo naopak přemírou špatného pohybu. Je to jeden z nejčastějších problémů, který se řadí do skupiny tzv „civilizačních chorob“.

Tak snad se nám podařilo upravit některé pohybové vzorce, které pak přeneseme i do běžného života…


FYZIO YOGA s TEREZOU KORCOVOU

Kurz úspěšně proběhl a byl velikým přínosem pro všechny, kteří se chtějí správně starat o své tělo a cvičit a správně dýchat…


ADVENTNÍ YOGA & ZDRAVÁ ZÁDA

16.12. jsme uspořádali adventní lekci JÓGA A ZDRAVÁ ZÁDA. Děkujeme všem, kteří přišli a zároveň i přispěli svým vstupným na vánoční dárek vybranému útulku/statku pro zachráněná zvířata. Vybralo se 1150,- Kč a nějaké pamlsky pro pejsky.


WORKSHOP – POZDRAV MĚSÍCI – CHANDRA NAMASKAR

Výjimečná lekce se Šárkou a méně praktikovanými Pozdravy Měsíci – Chandra Namaskar.


WORKSHOP – Práce na kyčlích

Milí jógující přátelé studia Yoga Blue Art. Proběhl jedinečný workshop, kterým nás provedl úžasný lektor – George Anthony.

Více informací o Georgovi najdete na www.sajeevayoga.com

FOTO….


BACK TO BASICS aneb asány od základu správně – vol. 3 :)

Dotyk je více než tisíc slov.

Asistence, neboli také Adjustments v jógových pozicích (ásanách) jsou velmi efektivní způsob, jak pomoci praktikantům jógy pochopit principy pozic a posunout tak svou ásanovou praxi. Asistencí také můžeme dopřát hlubší prožitek z pozice a v neposlední řadě pomohou zabránit praktikantům si „nesprávnou“ technikou provedení ásan ublížit.


FACE YOGA – workshop

děkuji Simoně Rydlové za příjemný workshop. Naučili jsme se jednoduché triky, jak posilovat obličejové svaly, jak zpomalit stárnutí pleti a jakým jednoduchým způsobem se lze starat o pleť.

Pokračování plánujeme na březen, kdy přichází jaro a spousta z nás má chuť se pročistit a zkusit nějakou detoxikační kůru. Tentokrát bychom si mohli umíchat nějakou obličejovou masku, která by byla vytvořena speciálně pro naši pleť a ještě bychom si to sami vyrobili, ze svých oblíbených a námi dostupných produktů…


YOGA NIDRA – hluboká jogóvá relaxace, workshop se Šárkou

Yoga Nidra – hluboká jogóvá relaxace – tak zvaný jogový spánek je jednou z mých nejoblíbenějších relaxačních metod.

Po dobu naší společné praxe nemusíte dělat vůbec nic. Vaším jediným “úkolem” bude relaxovat, následovat jednoduché instrukce a neusnout ;-)). Yoga Nidra je stav vědomí na hranici mezi bdělostí a spánkem, není hypnózou.

Říká se, že půlhodinová praxe Yoga Nidry je ekvivalentem tří hodin klasického spánku. Tato technika odbourává napětí, uvolňuje mysl, a zlepšuje kvalitu spánku. Umožňuje našemu vědomí , aby se oprostilo od návratů do minulosti a obav z budoucnosti.

Pojďme na chvíli společně spočinout v přítomnosti a nechat se unášet na křídlech této prastaré techniky do stavu hluboké relaxace.

Praxi jógového spánku bude předcházet sekvence Pozdravu měsíci a pranajama.


BACK TO BASICS aneb asány od základu správně – vol. 2 :)

POZDRAV SLUNCI – pojem, který zná v jógovém světě každý. Víte však jak ho provádět správně? Víte, že na každou jednotlivou pozici existuje několik modifikací tak, abyste si ji mohli přizpůsobit svým potřebám?

Tento workshop vás provede pozdravem slunci krok po kroku s detailním provedením každé pozice a přidáme i bojovníky. 😊

Obsah workshopu:

 • Pozdrav slunci A (Surja Namaskar A)
 • Bojovník 1 (Vírabhadrásana 1)
 • Bojovník 2 (Vírabhadrásana 2)
 • Bojovník 3 (Vírabhadrásana 3)
 • tipy na ladné přechody mezi pozicemi

JAK NA ZÁKLONY – workshop s Markétou Makovskou

BACK BENDING WORKSHOP – BEND WITH JOY AND EASE

Pro zdravou a silnou páteř je klíčové, aby byla ohebná ve všech směrem, proto jsou záklonové pozice důležitou součástí jógové praxe. Záklony představují protipól oblíbených předklonů, otevírají celou oblast hrudníků a posilují přední stranu těla. Pro mnoho praktikantů jógy jsou však záklonové pozice nepohodlné a někdy i bolestivé. Jako dospělí lidé jsme se totiž úplně přestali zaklánět tak jako jsme tomu přirozeně dělali v dětství.

Na tomto workshop Vám chci předat své zkušenosti s budováním silných a příjemných záklonových pozic. Na začátku mé jógové cesty jsem totiž sama byla tou, pro kterou byly záklony náročné a občas i bolestivé. Po letech praxe a zejména díky budování správné techniky záklonů mi nyní tělo dovoluje si maximálně užít záklonů.

Cena: pro členy studia zahrnuto v permanentce
Ostatní: 350 Kč

Spine should be able to move to all directions to be healthy and strong. Hence, back bending is an important part of yoga practice as counterbalance for forward bends, for chest area opening and strengthening of front side of the body. Anyway, for many yoga practitioners back bends are not the favourite ones and sometimes painful as well.

In this workshop we bring attention to right technique to build strong and pleasant practice of back bending. You are going to learn how to use right muscles and liberate the spine for deeper and enjoyable back bends.


OHLÉDNUTÍ ZA WORKSHOPEM S LISOU MARIÍ

Armbalance & Inversion Workshop

Stoje na rukách a obrácené pozice jsou zábavnou součástí jógové praxe. Pomáhají vám budovat sílu, zlepšují rovnováhu jak fyzickou, tak mentální.

Arm balances and inversions are a fun part of yoga practice that will help you to build strength, improve balance and increase mental focus.


OHLÉDNUTÍ ZA WORKSHOPEM S LARUGOU GLASER

Milí přátelé ashtanga jógy, jsem velice ráda, že jsem mohla v našem studiu přivítat úžasnou učitelku ashtanga jógy Larugu Glaser.

Více o Laruze zde: http://larugayoga.com/


JIN JÓGA (seminář s Romanou Kláštereckou)

Jóga je pro mne v první řadě radost. Není to jen fyzická aktivita, díky níž se cítítm v pohodě a dobré kondici, ale také odpočinek a relaxace a pocit, že to samé přináším někomu dalšímu, tedy klietům na svých lekcích, ve svém studiu.

Myslím, že neexistuje špatná a dobrá jóga. Tedy pokud umíme naslouchat  svému tělu a svým potřebám. Jako lektorka mám v moci pouze vysvětlit podobu polohy, ale pak už musí každý sám…

Tento podzim jsem sama pro sebe měla potřebu odlehčit si od jangové formy jógy a zjemnit svoji praxi. Přihlásila jsem se společně s mojí výbornou lektorkou Kristýnou Nikodýmovou na kurz JIN JÓGY. Jinová jóga, tak jako všechny styly jógy, je zaměřena ke vnímání vlastního těla. V jinové józe však setrváváme v pozicích delší dobu 1–20 minut, máme tak možnost většího sebepozorování a sebepoznávání. V přírodě existuje vše v rovnováze jin a jang. Jang nám představuje dynamiku a jin představuje klid. Tyto dva prvky nelze od sebe oddělit.

Rozhodně neopouštím od svého dynamického stylu Yoga Blue Art, mám stále ráda svou oblíbenou ashtanga vinyasa jógu či power yogu, ale moc se zase potom těším na klid jógy jinové. Myslím, že kombinovat je nejvhodnější. Stane se však, že jsou různá životní období, kdy jsme více vystaveni stresu, nebo roční období – jarní, podzimní únava – kdy vyhledáváme pouze tuto klidnou formu jógy. A pokud naše tělo vnímáme, samo nám napoví, kdy opět dynamiku přidat.

Cílem praxe Jin Jógy není vyměnit ji za ostatní, jangové formy praktikování, je to spíše jejich doplněk, pomocník k nastolení rovnováhy v našich životech.

Tuto jógu si můžete vyzkoušet v našem studiu každé pondělí od 7-8 hod s Kristýnou N. a já už se moc těším na jógový retreat na Sri Lance, kde budeme každé ráno touto lekcí začínat den :-)

Namaste Sabina


PROČ CVIČÍME HOT YOGU V LÉTĚ?

* Připraví vás na letní horké dny

Pokud pravidelně praktikujete jógu ve 37°C, nemůže vás nic vyvést z míry :) Naučíte se zachovat klid, ať už řešíte nějakou nepříjemnou situaci nebo je vám zkrátka horko. Přeplněná tramvaj během horkého dne? Náročný den v práci a klimatizace nefunguje? Nebo trávíte víkend na kole a slunce neúprosně hřeje?
Kdo navštěvuje hot yogu pravidelně, tak zachová klid a s úsměvem si užívá léto:)))

* Zvedne sebevědomí v plavkách

I když to není na hot józe primární cíl, jejím cvičením se hezky zformuje postava a zlepší metabolismus. A nejenom že budete vypadat lépe, budete se i lépe cítit. A skutečná krása září zevnitř!

* Ranní lekce

Venku je krásně a odpoledne raději trávíte v přírodě? Přijďte se pozitivně naladit do celého dne na ranní hot yogu. Po lekci v 7:00 stíháte i práci. Ten, kdo si raději přispí, může na odpolední lekci v 17:30 nebo večerní lekci od 19.30

* Víkendy

Než se v sobotu vydáte k vodě, můžete se ještě před odjezdem protáhnout a přidat si na dobré náladě. Cvičíme od 9:00 hod. V neděli se na vás zase těšíme po návratu z chalup. Začínáme v 19.30 hod.

* Individuální přístup

Stalo se vám v zimním období, že byla lekce hot yogy plná tak, až to pro vás bylo nekomfortní? V létě se toho bát nemusíte. Dovolenky, venkovní aktivity, prázdniny… Cvičíme obvykle v menším počtu, máme kolem sebe spoustu místa na cvičení, s přehledem se vidíme v zrcadlech a dobře se dýchá a lektor se vám může osobněji věnovat

* Proč ne?

Nejhlavnější důvod, proč cvičit i v průběhu léta je, že nenajdete důvod, proč hot jógu odložit až na podzim :)
Všechny benefity – zdraví, pružné a pevné tělo, zlepšení nálady a zdravou psychiku – získáte na hot józe bez ohledu na to, který měsíc v roce právě je.

YOGA V TRÁVĚ A FOOD FESTIVAL BEZE ZBYTKU

Veliké díky všem krásným, dešťovým vílám, jogínkám! Moc děkuji Kristýnce, která nás provedla krásnými ásanami. Když ležíte v savasaně a kapky deště vám padají na víčka, je to něco neobvyklého, zvláštního a chvílemi úplně magické. Sama za sebe jsem překročila hranici komfortu, to o čem mluvím v lekcích a chci po klientech…A když jsem se přenesla přes tyto potíže, bylo mi krásně a užívala jsem si to stejně, jako v teplém sále.    


Reportáž ze semináře o zdravé a vyvážené stravě, které proběhlo 9. 4. v našem studiu

Zažila jsem s Lucií Šimíkovou pár obědů a večeří (vlastně i snídaní, kdy mi přinesla své doma vyrobené, výtečné smoothie) a vím, že miluje jídlo. Ale vskutku jen takové, které tělu neublíží a naopak mu dodá živiny a spousty energie. Sama nemám ráda jídlo, po kterém se mi chce spát a tělo ho musí nejméně 3 hodiny trávit. Lucie mi rozšířila vědomosti o zdravém stravování a zároveň upozornila na skryté nástrahy, které jsem ani nevnímala jako nebezpečí.

Poslední věta patří Lucii: ,,Byla jsem absolutně nadšená ze zájmu o téma vyvážené stravy a jsem moc ráda, že jsem se mohla podělit o doufám užitečné informace. Yoga Blue Art je pro mě výjimečné studio a cítím se tam jako doma. I to pomohlo prima atmosféře a už teď se těším na další setkání, které plánujeme na začátek podzimu.“


3. 10. 2015 SE USKUTEČNIL SEMINÁŘ S FYZIOTERAPEUTKOU LENKOU ORAVCOVOU

BYLO TO SKVĚLÉ ! MOC DĚKUJI LENCE I VŠEM ÚČASTNICÍM SEMINÁŘE…

Seminář byl určen pro ty, kdo se zajímá o správném postavení těla v jednotlivých jógových ásanách.

Lenka Oravcová je pro mne skvělou učitelkou, ráda čerpám z jejích zkušeností a dokáže mi velmi dobře vysvětlit tradiční jógové pojetí ásan z pohledu fyzioterapeuta…

Pracuje jednak s klienty, kteří mají problémy s pohybovým aparátem, tak i s těmi pravidelně cvičícími.

Orientuje se na pochopení toho, jak lidské tělo funguje.