YOGA se Sabinou Vojvodovou – Nedělní “pokračovací” kurz

Termín: 7.6. – 5.7.

 • 5 lekcí YOGY, neděle 17–18 hodin
 • 1 200 Kč
 • Maximální počet účastníků je 10 osob

Motto kurzu

Nesnažte se vyhýbat zatuhlosti tím, že budete zůstávat v polovičaté variantě pozice. Prodýchejte ji! Ne silou, ale moudrostí… A uvidíte, co se stane…

O kurzu

 • Kurz je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří chtějí více porozumět jednotlivým jógovým pozicím, osvojit si správnou dechovou techniku a zvýšit svoji sílu i flexibilitu. Kurz je vhodný pro všechny bez rozdílu věku.
 • V lekcích se zaměříme na detaily v nastavení pozic. Budeme se učit správně dýchat, relaxovat a vědomě odpočívat. Kurz bude probíhat v jemnějším tempu s podrobným popisem a vysvětlením.

Průběh lekcí

 • Kurz bude zahrnovat 5 lekcí. Každá lekce se bude věnovat určité skupině ásan. Během kurzu budeme probrané pozice stále opakovat a zdokonalovat.
 • Kurz bude probíhat v sále vyhřátém na 37 °C. Svaly se během chvíle dokonale zahřejí a lze jít okamžitě v jógových polohách do hloubky a tím mnohem intenzivněji a hlouběji pracovat se svým tělem.

Lektorka Sabina

 • Yogu praktikuji více jak 15 let. Ve svých lekcích se zaměřuji na správné provedení pozic z hlediska zdravotního a fyzioterapeutického. Klienty provázím praxí yogy tak, že se je snažím navést do základního postavení těla, bez modifikací, které nám přináší náš životní styl.

Kontraindikace

 • Tento kurz není vhodný pro těhotné ženy, ženy v šestinedělí anebo osoby v dlouhodobé rekonvalescenci. Máte-li pochybnosti o vhodnosti kurzu, kontaktujte, prosím, studio anebo přímo lektorku.

Platba, rezervace a storno podmínky

 • Svoji účast potvrdíte zaplacením celé částky na účet 564261193 / 0800. V.symbol: vaše jméno. Platit lze také hotově, přímo ve studiu.
 • Pokud jste provedli platbu, na kurz se však nemůže dostavit a řádně se neomluvíte nejpozději 14 dní před dnem první lekce, je nevratná celá zaplacená částka. Své místo však lze vždy převést na jinou osobou.

Všechny termíny: 7.6., 14.6., 21.6., 28.6., 5.7.

Nemůžeme pracovat s tělem a přitom nepracovat s myslí. Když narazíme na nějaké omezení-na překážku našeho fyzického cvičení-zjistíme, že fyzická stránka jenom zrcadlí naši psychickou stránku. Mysl a tělo mohou uvíznout ve vyjetých kolejích, které nám způsobují nepohodlí, stres a zatuhnutí.

Těším se na Vás!!!

SABINA VOJVODOVÁ


LETNÍ JÓGOVÝ VÍKEND V ČESKOSASKÉM ŠVÝCARSKU – OSTROV U TISÉ

Termín 19. 6. 2020 – 21. 6. 2020 (2 noci)

Srdečně Vás zvu na jógový pobyt v Českosaském Švýcarsku. Uprostřed lesů, skal a rybníků dobijeme energii v příjemném prostředí hotelu s bazénem.
V nadstandardních pokojích si vychutnáte nádherný výhled na Ostrovské stěny a okolní krajinu.

Víkend je pouze pro 10 klientů, abychom zachovali komornější atmosféru a mohli se i individuálněji věnovat józe.

UBYTOVÁNÍ A JÓGA: Dvoulůžkové pokoje se snídaní a se cvičením jógy. Vstup do wellness centra denně 8:00-21.00

CENA: 4.400,- Kč (pobyt se snídaní) a 2000,- Kč (4x jóga)
CELKEM CENA: 6.400,- Kč

PROGRAM: pátek – Check-in 14:00

JÓGA – cca v 18h (dle počasí cvičíme v sále nebo venku. Cena pronájmu sálu činí 1 000 Kč za lekci. Domluvíme a cenu rozpočítáme až na místě, dle potřeby. Preferuji cvičení venku) VEČEŘE – cca 19.30 dle vaší chuti…(lze během pobytu zakoupit formou volného výběru z jídelního lístku. Aktuální jídelní lístek je k dispozici na adrese www.hotelostrov.com v sekci restaurace. Objednat je také možné zvýhodněné dvouchodové menu za 270 Kč / osoba nebo tříchodové menu za 320 Kč / osoba.

PROGRAM: sobota

JÓGA – cca v 7.30h (dle počasí cvičíme v sále nebo venku. Cena pronájmu sálu činí 1 000 Kč za lekci. Domluvíme a cenu rozpočítáme až na místě, dle potřeby. Preferuji cvičení venku) SNÍDANĚ – cca 9.00 h (v ceně ubytování)

Přes den volný program. Doporučuji výlet na Tiské stěny, navštivte Děčínský Sněžník, Pravčickou bránu, Bastei, pevnost Könistein a desítky dalších. Můžete také využít wellness centrum, které je otevřené 8:00-21.00

JÓGA – cca v 18h

VEČEŘE – cca v 19.30h

PROGRAM: neděle – Check-out 12:00

JÓGA – cca v 7.30h

SNÍDANĚ – cca v 9.00

V hotelu není signál žádného mobilního operátora, možnost volání přes pevnou linku z pokoje, free Wi-Fi internet v celém hotelu.
Hotel Ostrov
Ostrov u Tisé 12
40336, Tisá
Telefon +420 475 222 428
E-mail recepce@hotelostrov.com
www http://www.hotelostrov.com

Jak se do Ostrova dostanete?
Hotel je 100 km od Prahy, příjezd po D8, exit
Petrovice; 20 km od Ústí nad Labem a Děčína a 50
km od Drážďan. Dostupný nejlépe vlastní
dopravou, nejbližší zastávka autobusové dopravy je
od hotelu 4 km.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE YOGY

 • čas, který vám vyhovuje
 • klidný prostor Yoga Blue Art studia na Vinohradech  nebo vlastního domova
 • lekce zcela přizpůsobena vašim přáním a potřebám

Soukromé lekce jsou vhodné pro jednotlivce (1-2 klienti) – ideální jsou tedy i pro rodiny či přátele. Jsou vybírány ásany a techniky přímo vám na míru, proto se ve své jógové praxi můžete mnohem rychleji posunout dál. Ideální je individuální kurz jógy také v případě, že máte jakékoliv zdravotní omezení – lektor vám sestaví lekce kompenzující vaše problémy.

CENA

Pro studenta bude na první pohled zásadní rozdíl především v ceně – ta je výrazně vyšší než částka za lekci jógy v běžném kurzu jógy. Nutno dodat, že tak jako u každé činnosti, která je „šita na míru“, i zde klient dostane podstatně více. Plná pozornost lektora se soustřeďuje během celé lekce jen na jedinou osobu. A to je nesmírně výhodné například v situaci, kdy klienta trápí nějaký specifický zdravotní problém.

Ceník ZDE

YOGA NA KYPRU – 1.10.- 8.10. 2020

JÓGA – cca7.30

Taková nádhera, že příští rok se tam vracíme! 

 • 17.990 Kč / osoba
 • Záloha: 1.490,- Kč (co nejdříve, místa se rychle plní) a doplatek 60 dní před odletem.
 • Banky k platbám:
  • ČS  2552722/0800
  • ČSOB  7400000183/0300
  • KB  90237/0100
 • Variabilní symbol: 12242973
 • Do zprávy k platbě uveďte své jméno!
 • Pro rezervaci zájezdu volejte 737 279 521 nebo pište na info@yogablueart.cz (je to až za rok, ale místa v resortu se plní již teď – proto neváhejte, osobně velice DOPORUČUJI!!!)

Načerpáme energii, prodloužíme si léto. Budeme se i na podzim koupat v moři, které je průzračně čisté a teplé… Ale hlavně se budeme věnovat milované józe, ráno na pláži a před večeří v trávě…

Kypr je nádherný ostrov, kde je co objevovat. Ubytováni budeme v řecké části ostrova, ale pro dobrodružné povahy je možný výlet i do turecké části a navštívit tzv. město duchů…

Resort TSOKKOS PARADISE**** je velice příjemný a útulný, 150 m od jedné z nejkrásnějších pláží ostrova. A výborně tam vaří!

V ceně zájezdu:

 • Lekce jógy 2x denně
 • Dvoulůžkový pokoj se sociálním zařízením
 • Polopenze formou bufetu
 • Transfer z letiště do hotelu / zpět
 • Veškeré poplatky (palivové a letištní taxy) jsou již zahrnuty v ceně
 • Služby česky hovořícího delegáta (ve spolupráci s CK Fischer)

Přepravu má na starosti společnost Travel Service. Časy příletů a odletů upřesníme později. Zájezd pořádá CK FISCHER ve spolupráci se Sabinou Vojvodovu, která zajišťuje cvičení yogy.

FOTO….

27. 3. Narozeninová lekce se Sašou

Naše milá lektorka slavila narozeniny a jejím přáním bylo darovat lekci jógy všem svým věrným klientům i nově příchozím a začínajícím jogínkám a jogínům ZDARMA. Děkujeme za vaši účast… a Saše díky za krásnou lekci.

PRANAYAMA A MEDITACE – vánoční dárek

Darovali jsme si v předvánočním shonu chvíli pro sebe.

Děkujeme Niki Valové za 1,5 hod pranayamy a meditace.

 • V první půl hodině jsme se naučili základní techniky pranayamy, tedy dechových cvičení. Pranayama pomáhá tělu léčit a předcházet mnoha nemocím, rozšiřuje a pročišťuje plíce, detoxikuje orgány. Zároveň uvolňuje od stresu, napětí a úzkostí. Připravuje mysl na hlubší relaxaci a meditaci.
 • V další hodině jsme si vyzkoušeli osho kundalini meditaci. Osho kundalini meditace je dosažitelná každému a pomáhá z našeho těla doslova vytřást všechny emoce.

NOVÁ LEKCE – SPIRÁLNÍ JÓGA

Zdravá jóga, jóga s fyzioterapeutem Bc. Terezou Propperovou

 • Začínáme 13.11. 2019
 • Středa od 11.30-12.30

Určeno všem – začátečníkům, pokročilým, zdravým i nemocným…

Spirální jóga, zdravá jóga, jóga s fyzioterapeutem

Lekce spirální jógy probíhá v pomalém tempu. V lekci se střídají jak dynamické sekvence, tak i výdrže v ásanách. Je zde kladen důraz na správné provedení ásan z pohledu anatomie, kineziologie pohybu a to dle konceptu ,, Spiraldynamik”. V lekci jsou používány pomůcky jako jóga popruh, cihličky a bločky, které nám pomohou ke správnému a bezpečnému pohybu. Lekce jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší cvičence.

Lektorka: Bc. Propperová Tereza

Jsem fyzioterapeut a lektor jógy. Jógu cvičím již snad 20 let, v poledních 10 ti letech aktivně. Jóga se postupně dostávala do mého každodenního života a to i do praxe fyzioterapie. Jóga je pro mně životní směr, ale i terapie.

Jógu jsem studovala v Domě Jógy v Hlavici. Pod vedením Mgr. Kamily Neumanové a Mudr. Marcely Mikešové, jsem absolvovala více jak roční kurz Jógy v širších souvislostech – Kurz jógy se zdravotními aspekty jógy.


WORKSHOP na bolavá záda – Problémy se zády zažil alespoň jednou v životě snad každý.

24. 11. 2019 16.00–17.30 se Sabinou a Nikki

Bolest v krční, hrudní nebo bederní oblasti mohou být způsobené nedostatkem kvalitního pohybu nebo naopak přemírou špatného pohybu. Je to jeden z nejčastějších problémů, který se řadí do skupiny tzv „civilizačních chorob“.

Tak snad se nám podařilo upravit některé pohybové vzorce, které pak přeneseme i do běžného života…


FYZIO YOGA s TEREZOU KORCOVOU

Můžete si přijít vyzkoušet a přidat se ke kurzu… Jestě jsou volná místa

3. 10.–5. 12. čtvrtek 16-17 hodin

Cena kurzu: 250 Kč / lekce  (lze platit z permanentky)

Rezervace kurzu je možná ve studiu, mailem info@yogablueart.cz, telefonicky 737 279 521. Počet míst je omezen, max 15 osob.

Co vás čeká:

deset lekcí, v nichž se budeme zabývat nápravou našich fyzických dysbalancí způsobených dnešním uspěchaným životním stylem. Neočekávejte klasické lekce jógy – celý kurz je kombinací jemné jógy, zdravotního cvičení a vybraných rehabilitačních technik. Lekce budou spíše pomalejší, ale zároveň silově náročnější – nepůjde nám o dosažení co největší flexibility, ale o to, abychom začali zapojovat svaly, o kterých jsme doteď třeba ani nevěděli.

Během kurzu se naučíte vnímat svoje tělo, lépe ho ovládat, správně dýchat a aktivně relaxovat. Zaměříme se především na hluboko uložené břišní a zádové svaly, které jsou zásadní pro správné držení těla, a jejichž dysfunkce velmi často způsobuje bolest zad a v horších případech deformaci páteře.

Celý kurz je postaven tak, že nepůjde o pouhé cvičení, cílem je, abyste si z něj odnesli i základní znalosti o anatomii, které vám následně pomůžou ke správným pohybovým návykům v běžném životě.

Kurz je vhodný pro všechny věkové kategorie, nezáleží, zda s jógou/sportem teprve začínáte nebo jste už pokročilejší student.


INDIVIDUÁLNÍ LEKCE YOGY

 • čas, který vám vyhovuje
 • klidný prostor Yoga Blue Art studia na Vinohradech  nebo vlastního domova
 • lekce zcela přizpůsobena vašim přáním a potřebám

Soukromé lekce jsou vhodné pro jednotlivce (1-2 klienti) – ideální jsou tedy i pro rodiny či přátele. Jsou vybírány ásany a techniky přímo vám na míru, proto se ve své jógové praxi můžete mnohem rychleji posunout dál. Ideální je individuální kurz jógy také v případě, že máte jakékoliv zdravotní omezení – lektor vám sestaví lekce kompenzující vaše problémy.

Pro studenta bude na první pohled zásadní rozdíl především v ceně – ta je výrazně vyšší než částka za lekci jógy v běžném kurzu jógy. Nutno dodat, že tak jako u každé činnosti, která je „šita na míru“, i zde klient dostane podstatně více. Plná pozornost lektora se soustřeďuje během celé lekce jen na jedinou osobu. A to je nesmírně výhodné například v situaci, kdy klienta trápí nějaký specifický zdravotní problém.

Ceník ZDE


LETNÍ SLUNOVRAT A YOGA RETREAT NA KOKOŘÍNSKU, 21. 6.–23. 6.

Yoga retreat probíhal v penzionu Milča, na samotě mezi lesem a rybníkem.

Na kokořínsku jsme prožili aktivní víkend v divoké přírodě a prohloubili svou jógovou praxi a uklidnili mysl.

Jógovalo se, výletovalo se, grilovalo se a slavil se též letní slunovrat.


ADVENTNÍ YOGA & ZDRAVÁ ZÁDA

16.12. jsme uspořádali adventní lekci JÓGA A ZDRAVÁ ZÁDA. Děkujeme všem, kteří přišli a zároveň i přispěli svým vstupným na vánoční dárek vybranému útulku/statku pro zachráněná zvířata. Vybralo se 1150,- Kč a nějaké pamlsky pro pejsky.


WORKSHOP – POZDRAV MĚSÍCI – CHANDRA NAMASKAR

Výjimečná lekce se Šárkou a méně praktikovanými Pozdravy Měsíci – Chandra Namaskar.


WORKSHOP – Práce na kyčlích

Milí jógující přátelé studia Yoga Blue Art. Proběhl jedinečný workshop, kterým nás provedl úžasný lektor – George Anthony.

Více informací o Georgovi najdete na www.sajeevayoga.com

FOTO….


BACK TO BASICS aneb asány od základu správně – vol. 3 :)

Dotyk je více než tisíc slov.

Asistence, neboli také Adjustments v jógových pozicích (ásanách) jsou velmi efektivní způsob, jak pomoci praktikantům jógy pochopit principy pozic a posunout tak svou ásanovou praxi. Asistencí také můžeme dopřát hlubší prožitek z pozice a v neposlední řadě pomohou zabránit praktikantům si „nesprávnou“ technikou provedení ásan ublížit.


FACE YOGA – workshop

děkuji Simoně Rydlové za příjemný workshop. Naučili jsme se jednoduché triky, jak posilovat obličejové svaly, jak zpomalit stárnutí pleti a jakým jednoduchým způsobem se lze starat o pleť.

Pokračování plánujeme na březen, kdy přichází jaro a spousta z nás má chuť se pročistit a zkusit nějakou detoxikační kůru. Tentokrát bychom si mohli umíchat nějakou obličejovou masku, která by byla vytvořena speciálně pro naši pleť a ještě bychom si to sami vyrobili, ze svých oblíbených a námi dostupných produktů…


YOGA NIDRA – hluboká jogóvá relaxace, workshop se Šárkou

Yoga Nidra – hluboká jogóvá relaxace – tak zvaný jogový spánek je jednou z mých nejoblíbenějších relaxačních metod.

Po dobu naší společné praxe nemusíte dělat vůbec nic. Vaším jediným “úkolem” bude relaxovat, následovat jednoduché instrukce a neusnout ;-)). Yoga Nidra je stav vědomí na hranici mezi bdělostí a spánkem, není hypnózou.

Říká se, že půlhodinová praxe Yoga Nidry je ekvivalentem tří hodin klasického spánku. Tato technika odbourává napětí, uvolňuje mysl, a zlepšuje kvalitu spánku. Umožňuje našemu vědomí , aby se oprostilo od návratů do minulosti a obav z budoucnosti.

Pojďme na chvíli společně spočinout v přítomnosti a nechat se unášet na křídlech této prastaré techniky do stavu hluboké relaxace.

Praxi jógového spánku bude předcházet sekvence Pozdravu měsíci a pranajama.


BACK TO BASICS aneb asány od základu správně – vol. 2 :)

POZDRAV SLUNCI – pojem, který zná v jógovém světě každý. Víte však jak ho provádět správně? Víte, že na každou jednotlivou pozici existuje několik modifikací tak, abyste si ji mohli přizpůsobit svým potřebám?

Tento workshop vás provede pozdravem slunci krok po kroku s detailním provedením každé pozice a přidáme i bojovníky. 😊

Obsah workshopu:

 • Pozdrav slunci A (Surja Namaskar A)
 • Bojovník 1 (Vírabhadrásana 1)
 • Bojovník 2 (Vírabhadrásana 2)
 • Bojovník 3 (Vírabhadrásana 3)
 • tipy na ladné přechody mezi pozicemi

JAK NA ZÁKLONY – workshop s Markétou Makovskou

BACK BENDING WORKSHOP – BEND WITH JOY AND EASE

Pro zdravou a silnou páteř je klíčové, aby byla ohebná ve všech směrem, proto jsou záklonové pozice důležitou součástí jógové praxe. Záklony představují protipól oblíbených předklonů, otevírají celou oblast hrudníků a posilují přední stranu těla. Pro mnoho praktikantů jógy jsou však záklonové pozice nepohodlné a někdy i bolestivé. Jako dospělí lidé jsme se totiž úplně přestali zaklánět tak jako jsme tomu přirozeně dělali v dětství.

Na tomto workshop Vám chci předat své zkušenosti s budováním silných a příjemných záklonových pozic. Na začátku mé jógové cesty jsem totiž sama byla tou, pro kterou byly záklony náročné a občas i bolestivé. Po letech praxe a zejména díky budování správné techniky záklonů mi nyní tělo dovoluje si maximálně užít záklonů.

Cena: pro členy studia zahrnuto v permanentce
Ostatní: 350 Kč

Spine should be able to move to all directions to be healthy and strong. Hence, back bending is an important part of yoga practice as counterbalance for forward bends, for chest area opening and strengthening of front side of the body. Anyway, for many yoga practitioners back bends are not the favourite ones and sometimes painful as well.

In this workshop we bring attention to right technique to build strong and pleasant practice of back bending. You are going to learn how to use right muscles and liberate the spine for deeper and enjoyable back bends.


OHLÉDNUTÍ ZA WORKSHOPEM S LISOU MARIÍ

Armbalance & Inversion Workshop

Stoje na rukách a obrácené pozice jsou zábavnou součástí jógové praxe. Pomáhají vám budovat sílu, zlepšují rovnováhu jak fyzickou, tak mentální.

Arm balances and inversions are a fun part of yoga practice that will help you to build strength, improve balance and increase mental focus.


OHLÉDNUTÍ ZA WORKSHOPEM S LARUGOU GLASER

Milí přátelé ashtanga jógy, jsem velice ráda, že jsem mohla v našem studiu přivítat úžasnou učitelku ashtanga jógy Larugu Glaser.

Více o Laruze zde: http://larugayoga.com/


JIN JÓGA (seminář s Romanou Kláštereckou)

Jóga je pro mne v první řadě radost. Není to jen fyzická aktivita, díky níž se cítítm v pohodě a dobré kondici, ale také odpočinek a relaxace a pocit, že to samé přináším někomu dalšímu, tedy klietům na svých lekcích, ve svém studiu.

Myslím, že neexistuje špatná a dobrá jóga. Tedy pokud umíme naslouchat  svému tělu a svým potřebám. Jako lektorka mám v moci pouze vysvětlit podobu polohy, ale pak už musí každý sám…

Tento podzim jsem sama pro sebe měla potřebu odlehčit si od jangové formy jógy a zjemnit svoji praxi. Přihlásila jsem se společně s mojí výbornou lektorkou Kristýnou Nikodýmovou na kurz JIN JÓGY. Jinová jóga, tak jako všechny styly jógy, je zaměřena ke vnímání vlastního těla. V jinové józe však setrváváme v pozicích delší dobu 1–20 minut, máme tak možnost většího sebepozorování a sebepoznávání. V přírodě existuje vše v rovnováze jin a jang. Jang nám představuje dynamiku a jin představuje klid. Tyto dva prvky nelze od sebe oddělit.

Rozhodně neopouštím od svého dynamického stylu Yoga Blue Art, mám stále ráda svou oblíbenou ashtanga vinyasa jógu či power yogu, ale moc se zase potom těším na klid jógy jinové. Myslím, že kombinovat je nejvhodnější. Stane se však, že jsou různá životní období, kdy jsme více vystaveni stresu, nebo roční období – jarní, podzimní únava – kdy vyhledáváme pouze tuto klidnou formu jógy. A pokud naše tělo vnímáme, samo nám napoví, kdy opět dynamiku přidat.

Cílem praxe Jin Jógy není vyměnit ji za ostatní, jangové formy praktikování, je to spíše jejich doplněk, pomocník k nastolení rovnováhy v našich životech.

Tuto jógu si můžete vyzkoušet v našem studiu každé pondělí od 7-8 hod s Kristýnou N. a já už se moc těším na jógový retreat na Sri Lance, kde budeme každé ráno touto lekcí začínat den :-)

Namaste Sabina


PROČ CVIČÍME HOT YOGU V LÉTĚ?

* Připraví vás na letní horké dny

Pokud pravidelně praktikujete jógu ve 37°C, nemůže vás nic vyvést z míry :) Naučíte se zachovat klid, ať už řešíte nějakou nepříjemnou situaci nebo je vám zkrátka horko. Přeplněná tramvaj během horkého dne? Náročný den v práci a klimatizace nefunguje? Nebo trávíte víkend na kole a slunce neúprosně hřeje?
Kdo navštěvuje hot yogu pravidelně, tak zachová klid a s úsměvem si užívá léto:)))

* Zvedne sebevědomí v plavkách

I když to není na hot józe primární cíl, jejím cvičením se hezky zformuje postava a zlepší metabolismus. A nejenom že budete vypadat lépe, budete se i lépe cítit. A skutečná krása září zevnitř!

* Ranní lekce

Venku je krásně a odpoledne raději trávíte v přírodě? Přijďte se pozitivně naladit do celého dne na ranní hot yogu. Po lekci v 7:00 stíháte i práci. Ten, kdo si raději přispí, může na odpolední lekci v 17:30 nebo večerní lekci od 19.30

* Víkendy

Než se v sobotu vydáte k vodě, můžete se ještě před odjezdem protáhnout a přidat si na dobré náladě. Cvičíme od 9:00 hod. V neděli se na vás zase těšíme po návratu z chalup. Začínáme v 19.30 hod.

* Individuální přístup

Stalo se vám v zimním období, že byla lekce hot yogy plná tak, až to pro vás bylo nekomfortní? V létě se toho bát nemusíte. Dovolenky, venkovní aktivity, prázdniny… Cvičíme obvykle v menším počtu, máme kolem sebe spoustu místa na cvičení, s přehledem se vidíme v zrcadlech a dobře se dýchá a lektor se vám může osobněji věnovat

* Proč ne?

Nejhlavnější důvod, proč cvičit i v průběhu léta je, že nenajdete důvod, proč hot jógu odložit až na podzim :)
Všechny benefity – zdraví, pružné a pevné tělo, zlepšení nálady a zdravou psychiku – získáte na hot józe bez ohledu na to, který měsíc v roce právě je.

YOGA V TRÁVĚ A FOOD FESTIVAL BEZE ZBYTKU

Veliké díky všem krásným, dešťovým vílám, jogínkám! Moc děkuji Kristýnce, která nás provedla krásnými ásanami. Když ležíte v savasaně a kapky deště vám padají na víčka, je to něco neobvyklého, zvláštního a chvílemi úplně magické. Sama za sebe jsem překročila hranici komfortu, to o čem mluvím v lekcích a chci po klientech…A když jsem se přenesla přes tyto potíže, bylo mi krásně a užívala jsem si to stejně, jako v teplém sále.    


Reportáž ze semináře o zdravé a vyvážené stravě, které proběhlo 9. 4. v našem studiu

Zažila jsem s Lucií Šimíkovou pár obědů a večeří (vlastně i snídaní, kdy mi přinesla své doma vyrobené, výtečné smoothie) a vím, že miluje jídlo. Ale vskutku jen takové, které tělu neublíží a naopak mu dodá živiny a spousty energie. Sama nemám ráda jídlo, po kterém se mi chce spát a tělo ho musí nejméně 3 hodiny trávit. Lucie mi rozšířila vědomosti o zdravém stravování a zároveň upozornila na skryté nástrahy, které jsem ani nevnímala jako nebezpečí.

Ačkoliv není výživová a nutriční poradkyně, lékařka atd., její znalosti v oblasti zdravé stravy jsou téměř nekonečné. Kdybychom mohli sedět do večera, bylo by stále co poslouchat a nového se učit. Zajímavé je, že Lucie o sobě říká, že není vegetariánka, veganka, či cokoliv jiného zaškatulkovaného. Pouze má tělo vyčištěné od toxických látek a její organismus vesměs žádá jen zdravé jídlo a většinou netouží po ničem nezdravém. Ale v záloze má větu: ,,Kdyby se náhodou mé tělo rozhodlo a chtělo něco jiného, klidně mu to dopřeji. Už se to ale téměř nestává.“ V kabelce prý nosí sáček s oříšky, pro případ krize.

Velice zajímavý byl blok týkající se detoxu. Navnadila nás k jarnímu úklidu našich organismů a k tomuto počinu představila ovocno-zeleninové džusy od firmy Raw Deli. Ochutnalo se asi 5 druhů těchto džusů, které jsou lisované za studena a nejsou pasterizované. Díky tomu si uchovávají řadu cenných enzymů, které jsou zásadní pro zdraví organismu.

Poté se ochutnávaly další dobroty z Raw Deli. Sushi, asijské taštičky, truffles, chipsy se sýrovým dipem a vše naprosto uspokojilo chuťové pohárky. A nejenom, že to bylo dobré, ale navíc to dodalo i spousty energie. Přestože jsme měli za sebou lekci náročné hot jógy, stále zbývala síla na pokračování v diskusi.

Na závěr přišla řada na dotazy. K tomu Lucie říká: ,,Skupina byla moc fajn a bylo vidět, že se o výživu zajímají. I já si od nich také odnesla poznatky, které jsem předtím nevěděla, např. že chia semínka můžou snížit krevní tlak. Takže se mi splnilo, co jsem si přála a to, že se opravdu jednalo o dvoustrannou diskusi.“

Dotazy byly relevantní – hodně se točily okolo zažívání, nafouklých bříšek.  Také jsme diskutovali o civilizačních chorobách a to, jak je může ovlivnit právě strava – dostali jsme se například ke dně a jak tělu pomoci, pokud ji má někdo diagnostikovanou anebo geneticky v rodině. Z dotazů též vyplynulo, že pořád panují obavy z určitých věcí, např. co se stane s tělem, když se přestane jíst maso anebo jestli více než 2 litry vody denně zbytečně nezatěžují ledviny. Je pravda, že účastníci diskuse, tedy převážně klientky a praktikantky hot yogy, jsou si dobře vědomy nebezpečí chemických látek v potravinách – barviva, konzervanty, aspartam, glutamáty, atd. Lucie nám doplnila zajímavosti a fakta, jak tyto látky pracují v lidském těle. Zajímavé bylo, co může v těle napáchat cukr a hodnotné byly i informace k vitamínům a jejich vlivu na organismus. Klientky chodí na hot yogu i z důvodů redukce váhy. To je samozřejmě v pořádku, ale aby účinek byl co možná nejlepší, je potřeba postupně upravit též stravování, detoxikovat tělo a pohlídat si i kyselost organismu.

Poslední věta patří Lucii: ,,Byla jsem absolutně nadšená ze zájmu o téma vyvážené stravy a jsem moc ráda, že jsem se mohla podělit o doufám užitečné informace. Yoga Blue Art je pro mě výjimečné studio a cítím se tam jako doma. I to pomohlo prima atmosféře a už teď se těším na další setkání, které plánujeme na začátek podzimu.“


3. 10. 2015 SE USKUTEČNIL SEMINÁŘ S FYZIOTERAPEUTKOU LENKOU ORAVCOVOU

BYLO TO SKVĚLÉ ! MOC DĚKUJI LENCE I VŠEM ÚČASTNICÍM SEMINÁŘE…

Seminář byl určen pro ty, kdo se zajímá o správném postavení těla v jednotlivých jógových ásanách.

Lenka Oravcová je pro mne skvělou učitelkou, ráda čerpám z jejích zkušeností a dokáže mi velmi dobře vysvětlit tradiční jógové pojetí ásan z pohledu fyzioterapeuta…

Pracuje jednak s klienty, kteří mají problémy s pohybovým aparátem, tak i s těmi pravidelně cvičícími.

Orientuje se na pochopení toho, jak lidské tělo funguje.