YOGA V DOBĚ COVID-19

Pro mne, jako učitelku jógy a majitelku studia, je dnes snadné prohlásit, že „svět nyní potřebuje jógu více než kdy jindy“.

Upřímně souhlasím s tím, že cvičení jógy je útočištěm. Nikdy to však nemělo být místo, kam bychom mohli uniknout před světem. Je to útočiště, ve kterém je možné rozvíjet prostředky k tomu, jak být v láskyplném vztahu se vším, co přijde. Láska a světlo, stejně jako pandemie a strach a všechno mezi tím. A ať už jste fyzicky přítomni jako učitelé a studenti ve třídě či kdekoliv jinde, vaše praxe je tam s vámi a pro vás. Všechny praktiky, které zakořenily ve vaší bytosti, jsou nyní připraveny pomoci vyrovnat se se ztrátami všeho druhu, strachem o zdraví, strachem o vaši rodinu a o vaši budoucnost. A naši budoucnost. Vaše praxe je již ve vás.

Věřím, že toto všeobecné narušení všech aspektů našeho života je pro nás příležitostí, byť mimořádně bolestnou, rozpoznat rozdíl mezi zbrklou reakcí a zodpovědným přístupem. Vyhodnotit, co je skutečně důležité a kam vložíme svou životní sílu. Vidět, co máme, a ne jen to, co jsme ztratili. Pochopit, jak o sebe musíme pečovat, abychom cítili tu pověstnou pevnou půdu pod nohama. Prozkoumat, jak můžeme využít naše roky praxe a nevidět jen sami sebe. Být kreativní v tom, jak zůstat v kontaktu a podporovat se a vzájemně se podržet. Být inovativní.