ZKUŠENOSTI KLIENTŮ ,,VIERA,,

Yoga mi přináší každodenní radost, ale mimo jiné díky svému studiu poznávám i spoustu zajímavých lidí…Mám okolo sebe výborné lektorky jógy a klienti, kteří navštěvují lekce v našem studiu, se po určité době stanou i mými kamarády a toto přátelsví je pro mne veliký dar!

Ráda bych vám představila VIERU, moji kamarádku, která se mnou cvičí už pár let a která mi byla velikou oporou při vzniku a budování studia.

Tuším, proč se dala na cestu jógy, ale takto otevřeně se jí ptám prvně. Dovolila mi se s vámi o to podělit a třeba to inspiruje i někoho z vás.

Co tě k józe přivedlo?

Jako mnoho jiných i mě k józe přivedly zdravotní a osobní problémy, stres, únava a snaha nalézt harmonii mezi myslí, emocemi a tělesnou schránkou. Sportu jsem se věnovala od dětství a sport mi také vždy pomáhal při odbourání únavy a stresu. Avšak s ohledem na problémy s klouby a věk, již aerobní sport nepřicházel v úvahu a tak jediným vhodným řešením byla jóga, která je velmi účinná a současně velmi šetrná k tělu.

Co ti jóga dává?

Jóga mi pomohla objevit hodnotu těla jako cenného nástroje k udržení a prevenci zdraví a zároveň i ke zvýšení odolnosti při stresových situacích v osobním a pracovním životě. Jógovými ásanami se postupně učím schopnosti koncentrace a uvědomění si různých procesů v těle a mysli.

Jóga mne prostoupila jako životní styl. Přináší mi životní energii, vnitřní klid, zdraví, vitalitu, vytrvalost víru k sobě samé, harmonii, štěstí, zkrátka životní rovnováhu a vede na cestě sebepoznání. Jóga naplňuje moji duši radostí, zvyšováním kondice. Jóga není obyčejné cvičení, ale terapie, celková regenerace a omlazování těla.
Jak dlouho se věnuješ józe?

Józe jsem se začala naplno věnovat až v posledních 4 letech. Moje první setkání s jógou bylo na vysoké škole díky mému spolužákovi, který se józe věnoval od dětství. Moje pouť jógové praxe po ukončení studia byla přerušena na poměrně dlouhé období. K józe jsem se opět dostala poté, co jsem narazila na úžasnou knížku od Suzi Rieth „Léčivá síla jógy“. Nicméně i tento pokus o navázání jógové praxe byl opět přerušen. Asi před čtyřmi lety, kdy mé tělo volalo urputně o pomoc, jsem narazila na zajímavý článek o praktikování hot jógy při teplotě 37-42 °C, kde jsem se dočetla, že cvičení jógy v teple má oproti klasickému cvičení desítky zdravotních pozitivních účinků. Vzhledem k tomu, že mám ráda teplo a vzhledem k popisovaným účinkům praktikování jógy v teple, bylo o mé znovu navázání starého přátelství s jógou rozhodnuto.

Vzpomínka na první jógovou lekci?

Bylo to v tom horku a vlhkosti namáhavé a současné krásné. Byl to pocit jako by člověk složil „vagon uhlí“,  ale odměna po 90 minutách v podobě duševní rovnováhy a  klidu byla sladká. Měla jsem na své první lekci hot jógy štěstí také na výbornou lektorku, která hned na počátku své lekce vysvětlila začátečníkům nejenom jak správně dýchat v teplém sále, ale dokonale vysvětlila a pomáhala s technikou jednotlivých asán, hlídala, zda správně dýcháme, vysvětlovala léčivé účinky asán,  ale hlavně svým přístupem mě dokázala natolik vtáhnout do jógové praxe, že jsem se na další lekci neuvěřitelně těšila.

Důvod(y), proč by lidé měli chodit na jógu?

V dnešní uspěchané době považuji jógu za úžasnou terapii, která pomáhá získat klid, rovnováhu, životní energie, pružnost, naplnit člověka radostí  a zvyšovat kondici každého jednotlivce. Dovede  procvičit celé tělo a zároveň je dobrou prevencí fyzického i psychického zdraví

Oblíbená jógová pozice?

Poloha protažení v roznožení – Dandayamana-Bibhaktapada-Paschimotanasana

NAMASTE